Національна філармонія України дасть два концерти до “шевченківських днів”

Національна філармонія України дасть два концерти до “шевченківських днів”

Цьогоріч виповнюється 207 років з дня народження класика української літератури Тараса Шевченка, та 160 років з дня його смерті. Традиційно 9 та 10 березня в Україні й у світі проходять шевченківські дні, і цьогоріч Національна філармонія України підготувала до них два концерти.

На день народження Шевченка – 9 березня – відбудеться концерт національної капели бандуристів України з програмою “Вечори української музики. Спадщина і сучасність”. Будуть виконані “Та не однаково мені..”, “Зоре моя вечірняя”, “Встає хмара з-за лиману”, “Посміхнися, доле” та інші поезії кобзаря.

До дня пам’яті, 10 березня, 160-ої річниці від дня смерті Шевченка відбудеться концерт “Тараси -Тарасові” Виступить ансамбль народних інструментів “Рідні наспіви”.

З детальною програмою концертів можливо ознайомитися на сайті філармонії.

Афіша філармонія

Афіша філармонія

Нагадаємо, цьогоріч в Україні також відзначається 150-річчя з дня народження письменниці Лесі Українки. В Українському домі працює велика тематична виставка, відбулася опера і низка літературних дискусій про творчість та життя письменниці.

У рамках святкування в Українському домі було презентовано “14-томник” — повне нецензуроване зібрання творів Лесі Українки з її листами, невиданими рукописами та чернетками. Зібрання друкується вперше, попереднє — 12-томник, виданий 1975 – 1979 роках — не містив усіх творів Лесі Українки через цензуру.

Події навколо 150-річчя Лесі Українки триватимуть протягом року. Музей-садиба Лесі Українки та її родини у Колодяжному чекає на велику кількість відвідувачів. також міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що виділяє кошти на ремонт садити.

Вам буде цікаво прочитати

Оригінал статті на Читомо: Національна філармонія України дасть два концерти до “шевченківських днів”

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"