Науковець з України претендує на польську Премію імені Єжи Ґедройця
До списку номінантів Премії Єжи Ґедройця увійшов доктор наук, полоніст, славіст Павло Левчук. Список оприлюднили на сайті Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні.
Цього року капітула нагороди номінувала 9 видань, серед яких монографія Павла Левчука «Trójjęzyczność ukraińsko-rosyjsko-polska Ukraińców niepolskiego pochodzenia». Її видало у 2020 році краківське видавництво Księgarnię Akademicką за сприяння Інституту славістики Польської академії наук.
Крім того, на премію номінували такі книжки:
- Katarzyna Rembacka «Komunista na peryferiach władzy. Historia Leonarda Borkowicza (1912-1989)», Щецін-Варшава, 2020;
- Katarzyna Woniak «Zwangswelten. Emotions- und Alltagsgeschichte polnischer ,Zivilarbeiter’ in Berlin 1939-1945», Verlag Ferdinand Schöningh, Падеборн 2020, (Światy wymuszone. Historia emocji i codzienności polskich robotników przymusowych w Berlinie);
- Eryk Krasucki «A jednak coraz silniej wierzę’. Życie i los Witolda Kolskiego (1902–1943)», Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Щецін, 2019;
- Tomasz Stryjek «Współczesna Serbia i Chorwacja wobec własnej historii», ISP PAN, Варшава, 2020;
- Tomasz Kizwalter «Polska nowoczesność. Genealogia», Wydawnictwo UW, Варшава, 2020;
- Bogumiła Berdychowska «Jerzy Giedroyc – Bohdan Osadczuk. Korespondencja 1950–2000», KEW, Войновіце, 2019;
- Aleksandra Leyk, Joanna Wawrzyniak «Cięcia. Mówiona historia transformacji», Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Варшава, 2020;
- Mariusz Mazur, «Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945–1956. Aspekty mentalno-psychologiczne», wyd. Bellona, UMCS, Варшава-Люблін, 2019.
Андрій Левчук − мовознавець, полоніст, славіст, доктор наук, ад’юнкт Інституту славістики Польської академії наук. Народився в Україні, понад десять років проживає у Польщі.
Премію імені Єжи Ґедройця Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні заснували у 2001 році, на першу річницю смерті відомого публіциста та політика, засновника журналу «Kultura» та Літературного інституту в Парижі. Нею нагороджують щороку за дослідження спадщини паризької «Культури» або за творче продовження ідеї Єжи Ґєдройця. Переможця оголосять у жовтні, він отримає 25 тисяч злотих грошової нагороди та диплом. У 2013 році її отримав український історик Ярослав Грицак, у 2004 році − Ольга Гнатюк, у 2008 − Тіомті Снайдер.
Додамо, три українські письменники увійшли у короткий список польської премії «Ангелус». А книжку Сергія Жадана номінували на польську премію «Найкрасивіша книжка року».
Оригінал статті на Suspilne: Науковець з України претендує на польську Премію імені Єжи Ґедройця
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.