Науковець з України претендує на польську Премію імені Єжи Ґедройця

Науковець з України претендує на польську Премію імені Єжи Ґедройця

До списку номінантів Премії Єжи Ґедройця увійшов доктор наук, полоніст, славіст Павло Левчук. Список оприлюднили на сайті Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні.

Цього року капітула нагороди номінувала 9 видань, серед яких монографія Павла Левчука «Trójjęzyczność ukraińsko-rosyjsko-polska Ukraińców niepolskiego pochodzenia». Її видало у 2020 році краківське видавництво Księgarnię Akademicką за сприяння Інституту славістики Польської академії наук.

Крім того, на премію номінували такі книжки:

 

  • Katarzyna Rembacka «Komunista na peryferiach władzy. Historia Leonarda Borkowicza (1912-1989)», Щецін-Варшава, 2020;
  • Katarzyna Woniak «Zwangswelten. Emotions- und Alltagsgeschichte polnischer ,Zivilarbeiter’ in Berlin 1939-1945», Verlag Ferdinand Schöningh, Падеборн 2020, (Światy wymuszone. Historia emocji i codzienności polskich robotników przymusowych w Berlinie);
  • Eryk Krasucki «A jednak coraz silniej wierzę’. Życie i los Witolda Kolskiego (1902–1943)», Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego, Щецін, 2019;
  • Tomasz Stryjek «Współczesna Serbia i Chorwacja wobec własnej historii», ISP PAN, Варшава, 2020;
  • Tomasz Kizwalter «Polska nowoczesność. Genealogia», Wydawnictwo UW, Варшава, 2020;
  • Bogumiła Berdychowska «Jerzy Giedroyc – Bohdan Osadczuk. Korespondencja 1950–2000», KEW, Войновіце, 2019;
  • Aleksandra Leyk, Joanna Wawrzyniak «Cięcia. Mówiona historia transformacji», Wydawnictwo Krytyki Politycznej, Варшава, 2020;
  • Mariusz Mazur, «Antykomunistycznego podziemia portret zbiorowy 1945–1956. Aspekty mentalno-psychologiczne», wyd. Bellona, UMCS, Варшава-Люблін, 2019.

 

Андрій Левчук − мовознавець, полоніст, славіст, доктор наук, ад’юнкт Інституту славістики Польської академії наук. Народився в Україні, понад десять років проживає у Польщі.

 

Премію імені Єжи Ґедройця Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні заснували у 2001 році, на першу річницю смерті відомого публіциста та політика, засновника журналу «Kultura» та Літературного інституту в Парижі. Нею нагороджують щороку за дослідження спадщини паризької «Культури» або за творче продовження ідеї Єжи Ґєдройця. Переможця оголосять у жовтні, він отримає 25 тисяч злотих грошової нагороди та диплом. У 2013 році її отримав український історик Ярослав Грицак, у 2004 році − Ольга Гнатюк, у 2008 − Тіомті Снайдер.

 

Додамо, три українські письменники увійшли у короткий список польської премії «Ангелус». А книжку Сергія Жадана номінували на польську премію «Найкрасивіша книжка року».

 

Оригінал статті на Suspilne: Науковець з України претендує на польську Премію імені Єжи Ґедройця

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"