Наклад першого номера сатиричного журналу «Шершень» одразу ж вилучили жандарми

1-й номер українськомовного сатиричного журналу «Шершень» вийшов у Києві 19 січня 1906 року. Наклад одразу ж вилучили жандарми. Про це пише gazeta.ua.
Незадовго до того в Російській імперії скасували заборону на друк українською мовою та пом’якшили цензуру, що дало змогу створювати українську пресу. Одним з ідейних організаторів нового гумористичного видання став онучатий племінник Тараса Шевченка Фотій Красицький. Видавцем і редактором став громадський діяч Володимир Лозинський.
Перші редакційні збори журналу відбулися в будинку №15 на Андріївському узвозі. Пізніше редакція перебралася в будинок на теперішній вулиці Олеся Гончара. Контора розташовувалася на Хрещатику, 14.
Попри повну конфіскацію 1-го випуску, журнал продовжили випускати. Майже всі жарти в ньому стосувалися тодішньої політики та суспільних проблем. Дописували до нього Михайло Коцюбинський, Іван Франко, Панас Мирний, Іван Нечуй-Левицький, Леся Українка, Агатангел Кримський та інші. У журналі також з’явилися перші малюнки й карикатури, виконані професійними художниками.
Проіснував «Шершень» до липня 1906-го. За цей час редакції вдалося видати 26 номерів журналу. Тоді ж у видавництва почалися фінансові проблеми, адже жарти на одні й ті ж теми людям приїдалися. Погрожувала і влада. Але з яких причин його закрили — достеменно невідомо.
1908 року журнал з однойменною назвою вийде в Нью-Йорку. А ідейним продовжувачем київського «Шершня» вважають тижневик «Народна Воля», що видавався 1911-го на кошти Українського Робітничого Союзу.
Оригінал статті на НСПУ: Наклад першого номера сатиричного журналу «Шершень» одразу ж вилучили жандарми
Блог
Знижка на Чванька!Вітаю, букнетівці.
А ви знаєте хто такий чванько?
Один чудовий автор, який має неординарне почуття гумору, сказав, що назва моєї книги Чванько в баюрі тягне на афоризм. Дякую йому, він шалено потішив моє марнославство)))
Голосуємо за обкладенку)))Вітаю, дорогі мої читачі! Хочу запитати вашої думки? Яка з обложок краще підходить до твору “Мій дракон”?
1
2
Буду рада почитати ваші коментарі)
Видавець Олег Зень презентує першу книгу на БукнетЗустрічайте: «TERTIUM DATUR. ЦЕНЗУРОВАНА РЕАЛЬНА ІСТОРІЯ» – сучасна українська химерно-комедійна історія.
АНОТАЦІЯ
«Це комедія, в якій реальність тісно переплітається з містикою, жартівлива, але водночас драматична.
Вітаю, дорогі читачі!
Сьогодні я до вас з купою гарних новин))
Завтра 5 березня на книгу Повір у диво діятиме приємна знижка. Хто чекав повного тексту, ласкаво прошу скористатися можливістю придбати за зниженою
Завершення книги та знижки :)Привіт! Роман «Я (не) твоя іграшка!» підходить до завершення заключна глава та епілог вже у п’ятницю. А це означає, що ціна на книгу зросте, тому поспішіть і придбайте книгу за нижчого ціною.
Оскільки скоро найбажаніший
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.