“Найбільшим його натхненням був Львів”. У Варшаві експонуватимуть роботи Генрика Стренга

“Найбільшим його натхненням був Львів”. У Варшаві експонуватимуть роботи Генрика Стренга

У Музеї сучасного мистецтва у Варшаві відкривається виставка робіт Генрика Стренга (Марека Влодарського) – польсько-єврейського художника, основним натхненням якого називають місто Львів. Експозиція «Генрик Стренг (Марек Влодарський) і єврейсько-польський модернізм» супроводжуватиметься описами трьома мовами: англійською, польською та українською.

Про це повідомляє naszwybir.pl.

Він народився як Генрик Стренг у Львові, помер як Марек Влодарський у Варшаві (1898 – 1960). Був поляком, євреєм, що вижив під час Голокосту, львів’янином і варшав’яком. У Парижі навчався у самого Фернана Леже і надихався роботою Андре Бретона. У Львові був членом авангардної групи Artes, товаришував із Деборою Фогель і Бруно Шульцом. Пережив сталінську та гітлерівську окупації. Переховувався. Утік до Варшави. Був арештований та висланий у табір в Штуттгоф. Після війни став професором Польської академії мистецтв.

Його називають художником, який навчався у найкращих, але завжди шукав власних шлях. На переломі 20-30-х років він творив сюрреалістичні роботи. Після війни був одним із найважливіших авторитетів у сфері сучасного мистецтва. Експериментував: у 30-х роках опрацював формулу так званого нового реалізму, 20 років по тому його захоплював соцреалізм.

Досі доробок художника визначають як такий, що сформувався передусім під час навчання у Парижі у Леже, але, як говорять організатори виставки, Стренг  черпав також натхнення із єврейської культури та львівської традиції. Виставка продемонструє роботи художника з нової перспективи, фокусуючись передусім на значенні локальних модерністських тем. «Для робіт Генрика Стренга (Марека Влодарського) найбільшим натхненням був Львів, його передмістя, звичайні мешканці. На виставці можна буде побачити фотографії вулиць та відео того періоду, послухати львівські пісні. Їх відлуння прослідковуватимемо у роботах Стренга», – говорить куратор виставки Пйотр Слодковський.

Виставка експонуватиметься від 5 лютого до 9 травня 2021 року. У випадку ускладнень, пов’язаних із пандемією, музей організовуватиме низку екскурсій онлайн. Традиційно, відбуватимуться різноманітні супутні освітні заходи, що наближуватимуть глядачам теми, пов’язані із творчістю Стренга (Влодарського).

Після закриття експозиції у Варшаві, виставка від 30 травня до 1 серпня експонуватиметься в Україні, у Національному музеї Львова.

Джерело: warszawska-kulturalna.pl

Чільна світлина — Генрик Стренг (Марк Влодарський). Людина з грамофоном, 1926.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: “Найбільшим його натхненням був Львів”. У Варшаві експонуватимуть роботи Генрика Стренга

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"