Міф третій. Серійний убивця — повнолітній

Міф третій. Серійний убивця — повнолітній

Міф третій. Серійний убивця — повнолітній

Руйнуємо голлівудські міфи про маніяків (колонка для авторів та читачів жанру)

Така людська природа, що молодше покоління у період дорослішання почасти поводиться по-злому та навіть відверто агресивно. Психологи зазвичай пояснюють це активним становленням особистості, формуванням характеру і навичок співіснування у соціумі, гормональними перебудовами в організмі, статевим дозріванням тощо.

Але якщо злість та агресивність явно виходить за межі пересічного шкільного булінгу? Тоді говоримо про важкого підлітка.

Якщо ж доходить до садизму, над тваринами чи людьми, то мова йде про кого?.. Так, зазвичай говорять про душевно хворого, схибленого підлітка.

А коли вбиває дитина? Причому не випадково і не через життєву недосвідченість, а цілеспрямовано мучаючи і реалізуючи, як кажуть в органах, «злочинний умисел»?..

Звісно, дитина у більшості випадків (до 14 років) навіть не є суб’єктом злочину, себто, злочинцем, а, отже, й умислу саме «злочинного» мати не може а пріорі. А вбивають діти лиш ті, що зомбі, і лиш ті зомбі, що з «Кладовища домашніх тварин» Кінга.

Якби ж…

Насправді явища дитячої агресії та злочинності лишають надто багато питань. І точно, як і з дорослими серійними вбивцями, все зовсім не просто, а тому й з відповідями не варто поспішати.

Так, як і у випадку зі статтю, де серед маніяків домінують чоловіки, у вікових групах теж є своя більшість: серійник, як правило, — повнолітній злочинець. Проте, нажаль, історії відомі непоодинокі винятки. Досить згадати нещодавній випадок у Мурманській області РФ, де 15-річного підлітка охрестили «Мурманським Чикатилом».

У попередній статті я розповідав про малолітню Керіл Ф’юґейт, яка була співучасницею низки вбивств, вчинених за короткий час Чарльзом Старквезером (так звані «вбивства у загулі» — щось середнє між серійними та масовими за термінологією американських правоохоронців). Прикладами зовсім юних серійників є Джессі Померой, Вільям Хайренс, «Академівські» та «Дніпропетровські маніяки». Навіть діти інколи вчиняють убивства, що за способом характерні для маніяків-садистів, як, наприклад, Мері Белл, яка задушила двох маленьких хлопчиків і познущалась із трупів (другого — у співучасті з подругою Нормою), Роберт Томсон та Джон Венейблс, які викрали дворічного хлопчика в торговельному центрі, за ручку привели на залізницю й забили до смерті. Наймолодший радянський серійник Володимир Винничевський убив 8 дітей і напав ще на 10 і був страчений до досягнення повноліття. Надзвичайно розумний для свого віку американський серійний убивця Едмунд Кемпер також вперше скуштував крові в 15, почавши з рідних діда та баби.

Тож, як не прикро визнавати, а голлівудський штамп про дорослого маніяка, як єдиний можливий варіант серійника, має також бути розвінчаним.

Оригінал статті на Букнет: Міф третій. Серійний убивця — повнолітній

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"