Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало загальнонаціональний проект із медіаграмотності

Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало загальнонаціональний проект із медіаграмотності

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Про необхідність стратегії з медіаграмотності говорили вже давно. Особливо ці розмови посилилися під час війни. Очевидно, що час настав не лише обговорювати таку стратегію, а й ухвалювати», — сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на прес-конференції у вівторок.

За його словами, стратегія спрямована на вироблення культури ставлення до інформаційного потоку, а також на розвиток критичного мислення та фактчекінгу.

Міністр зазначив, що важливим є об’єднання зусиль усіх стейкхолдерів, які займаються медіаграмотністю, і створити загальну програму, яка поширилася б на всі групи населення.

Згідно з презентацією, місія проекту — об’єднати та скоординувати зусилля всіх стейкхолдерів, щоб медіаграмотність стала стилем життя українців.

Проект має на меті на 2021-2022 роки — підняття рівня обізнаності всіх вікових груп населення про актуальні проблеми дезінформації та про можливості виявлення маніпуляцій. Зокрема, посилення комунікації з боку держави, розвиток медіаосвіти, стимулювання відповідального та безпечного медіасередовища.

Отже, планується: запустити національну платформу з медіаграмотності, запустити загальнонаціональну медіакампанію, створити бренд медіаграмотності та розробити наративи.

У сфері освіти планується: запустити національний конкурс «Репортер» для учнів середньої та старшої школи, запровадити курс «Громадянська освіта», проведення тренінгів для дорослих.

Зокрема, передбачається співпраця із журналістами, створення телепроекту в жанрі соціальне реаліті та проведення воркшопів для журналістів.

Зазначається, що проект із медіаграмотності співпрацюватиме з ОБСЄ, британським урядом та організацією IREX.

Джерело: day.kyiv.ua.

Фото з архіву «Дня»

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало загальнонаціональний проект із медіаграмотності

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"