Мінкульт удосконалить систему відбору книжок для поповнення бібліотек

Мінкульт удосконалить систему відбору книжок для поповнення бібліотек

Мінкульт удосконалить систему відбору книжок, які поповнять бібліотечний фонд країни. Їх будуть оцінювати на відповідність антидискримінаційному законодавству, а також внесуть зміни в роботу експертних груп.

Як повідомляють на сайті Міністерства культури, для цього створять робочу групу на чолі з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко. До складу групи увійдуть представники МКІП, Українського інституту книги, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, експерти з протидії дискримінації, представники громадських організацій, народні депутати.

“Відбір книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів здійснюють виключно експертні ради. Міністерство культури та інформаційної політики отримує на затвердження вже фінальний перелік. Та не має важелів впливу на формування цього переліку. Як показала практика, іноді до закупівель рекомендуються книжки, що не враховують норми антидискримінаційного законодавства, тому правовий механізм самого відбору, самі критерії потребують перегляду”, — зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

За її словами, у Міністерстві розглянуть можливість запровадження механізму подвійної фільтрації відповідності поданих видань встановленим вимогам та розроблять чіткий перелік випадків, у яких вони зможуть відкликати книжкову продукцію із процедури державних закупівель. Це стосуватиметься насамперед науково-популярної літератури.

Робоча група перегляне критерії для відбору книжкової продукції, що подають видавці, а також методику їхньої оцінки відповідно до антидискримінаційного законодавства. Крім того, удосконалять саму систему відбору.

“Ми в Українському інституті книги переконані: в українському суспільстві, як і в кожному демократичному суспільстві, має бути місце різним поглядам та думкам. Український інститут книги виступає проти цензури у будь-якому її прояві, так само як Міністерство культури та інформаційної політики. Робота УІК націлена на формування демократичного, всебічно розвиненого, наділеного критичним мисленням суспільства. Одночасно ми погоджуємося з тим, що будь-яким проявам дискримінації не місце в сучасному дискурсі”, — каже директорка УІК Олександра Коваль.

Інститут книги запрошує усіх охочих до роботи в експертних радах з відбору книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів. Незабаром експертна група перегляне критерії їхнього формування, розширивши перелік обов’язкових фахівців та умови їхньої роботи задля створення умов для якісного відбору.

“Наразі експерти працюють безкоштовно, як волонтери. Ми будемо ініціювати зміни до законодавства, аби зробити їхню роботу оплачуваною”, — зауважила Катерина Левченко.

У міністерстві сподіваються, що це дасть змогу вимагати певних стандартів роботи, а також провести навчання з виявлення ознак дискримінації.

Що відомо

  • У серпні Міністерство культури та інформаційної політики затвердило перелік книг, які придбають для поповнення фондів бібліотек. До переліку потрапила книга Марини Ланге “Щоб у 16 не було запізно”, яка транслює гендерні стереотипи.
  • Книга викликала хвилю критики ще після появи на Книжковому арсеналі у червні. Зокрема, авторка книги Марина Ланге стверджує, що “дівчата вже народжуються з жіночими якостями” як то вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі якості цілеспрямованість, відповідальність визначені “чоловічими”.
  • Після скандалу Мінкульт ініціювало призупинення процесу закупівлі цієї для бібліотек країни.

Оригінал статті на Читомо: Мінкульт удосконалить систему відбору книжок для поповнення бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"