Мінкульт удосконалить систему відбору книжок для поповнення бібліотек

Мінкульт удосконалить систему відбору книжок для поповнення бібліотек

Мінкульт удосконалить систему відбору книжок, які поповнять бібліотечний фонд країни. Їх будуть оцінювати на відповідність антидискримінаційному законодавству, а також внесуть зміни в роботу експертних груп.

Як повідомляють на сайті Міністерства культури, для цього створять робочу групу на чолі з Урядовою уповноваженою з питань гендерної політики Катериною Левченко. До складу групи увійдуть представники МКІП, Українського інституту книги, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, експерти з протидії дискримінації, представники громадських організацій, народні депутати.

“Відбір книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів здійснюють виключно експертні ради. Міністерство культури та інформаційної політики отримує на затвердження вже фінальний перелік. Та не має важелів впливу на формування цього переліку. Як показала практика, іноді до закупівель рекомендуються книжки, що не враховують норми антидискримінаційного законодавства, тому правовий механізм самого відбору, самі критерії потребують перегляду”, — зазначила заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк.

За її словами, у Міністерстві розглянуть можливість запровадження механізму подвійної фільтрації відповідності поданих видань встановленим вимогам та розроблять чіткий перелік випадків, у яких вони зможуть відкликати книжкову продукцію із процедури державних закупівель. Це стосуватиметься насамперед науково-популярної літератури.

Робоча група перегляне критерії для відбору книжкової продукції, що подають видавці, а також методику їхньої оцінки відповідно до антидискримінаційного законодавства. Крім того, удосконалять саму систему відбору.

“Ми в Українському інституті книги переконані: в українському суспільстві, як і в кожному демократичному суспільстві, має бути місце різним поглядам та думкам. Український інститут книги виступає проти цензури у будь-якому її прояві, так само як Міністерство культури та інформаційної політики. Робота УІК націлена на формування демократичного, всебічно розвиненого, наділеного критичним мисленням суспільства. Одночасно ми погоджуємося з тим, що будь-яким проявам дискримінації не місце в сучасному дискурсі”, — каже директорка УІК Олександра Коваль.

Інститут книги запрошує усіх охочих до роботи в експертних радах з відбору книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів. Незабаром експертна група перегляне критерії їхнього формування, розширивши перелік обов’язкових фахівців та умови їхньої роботи задля створення умов для якісного відбору.

“Наразі експерти працюють безкоштовно, як волонтери. Ми будемо ініціювати зміни до законодавства, аби зробити їхню роботу оплачуваною”, — зауважила Катерина Левченко.

У міністерстві сподіваються, що це дасть змогу вимагати певних стандартів роботи, а також провести навчання з виявлення ознак дискримінації.

Що відомо

  • У серпні Міністерство культури та інформаційної політики затвердило перелік книг, які придбають для поповнення фондів бібліотек. До переліку потрапила книга Марини Ланге “Щоб у 16 не було запізно”, яка транслює гендерні стереотипи.
  • Книга викликала хвилю критики ще після появи на Книжковому арсеналі у червні. Зокрема, авторка книги Марина Ланге стверджує, що “дівчата вже народжуються з жіночими якостями” як то вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі якості цілеспрямованість, відповідальність визначені “чоловічими”.
  • Після скандалу Мінкульт ініціювало призупинення процесу закупівлі цієї для бібліотек країни.

Оригінал статті на Читомо: Мінкульт удосконалить систему відбору книжок для поповнення бібліотек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"