Мінкульт може скоротити кількість бібліотек через зменшення населення
У Міністерстві культури та інформаційної політики розглядають питання скорочення мережі закладів культури, у тому числі бібліотек. Про це заявив заступник міністра Тарас Шевченко на всеукраїнському форумі «Культура під час війни. Людський капітал».
Таке рішення розглядають у зв’язку з тим, що через війну населення України значно зменшується. За словами Шевченка, населення скоротилося із 40 млн до 30 млн, через що постає питання мережі закладів культури, яких в Україні близько 30 000, а також кадрового забезпечення.
«Непросте питання, яке потребує обговорення й консультацій: чи потрібна оптимізація, чи потрібне скорочення? Якщо скорочується різко кількість населення, чи має залишатися такою ж мережа закладів культури? Так, хотілося б, щоб у кожному селі була бібліотека, але, на жаль, села вимирають, сільське населення скорочується», — зазначив Шевченко.
Крім того, під час форуму тимчасовий виконувач обовʼязків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв повідомив, що за час повномасштабної війни культурна сфера втратила 18% працівників, а 13% закладів культури в Україні припинили свою діяльність.
«Станом сьогодні за понад два роки війни наша сфера культури втратила в усіх вимірах, в усіх ланках культурного продукування 18% працівників. Це не тільки митці, творці, це й ті, хто забезпечує роботу закладів», — наголосив Карандєєв.
За його словами, так відбувається не лише через виїзд українців за кордон, а й через свідомий вибір людей полишити сферу культури.
«Люди не приходять у сферу, і це теж виклик. Не приходять, бо не бачать для себе майбутнього в мистецтві, в культурі. Не йдуть до мистецьких шкіл наші маленькі дітки, бо їх не ведуть туди батьки. Не йдуть абітурієнти до вищих навчальних закладів, бо так само не знають, чи зможуть себе реалізувати в цій сфері. Всі ці виклики також стоять сьогодні перед нами, бо це теж втрата нашого людського капіталу», — додав виконувач обовʼязків міністра культури.
Карандєєв зазначив, що митець — це «надзвичайно коштовний людський продукт», адже середня вартість навчання одного митця для держави складає приблизно 2 млн ₴.
Як повідомлялося, у 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч
Чільне фото (ілюстративне): Lviv Travel
Джерело: Інтерфакс-Україна
Оригінал статті на Suspilne: Мінкульт може скоротити кількість бібліотек через зменшення населення
Блог
Francopolis опублікував добірку віршів Миколи ІстинаФранцузький літературний інтернет-журнал Francopolis (за 2-й квартал 2025 року), опублікував добірку віршів поета і воїна Миколи Істина в перекладі французькою із оригіналами творів на українській мові.
У журналі London Ukrainian Review опублікували вірші Дроня і КривцоваНовий номер журналу London Ukrainian Review, що присвячений темі дитинства під час війни, містить вірші Артура Дроня та Максима Кривцова у перекладі англійською. Про це на своїй фейсбук
Пішла з життя перекладачка Ірина МарковаВід хвороби померла перекладачка і співзасновниця видавництва «КоїМояКай» Ірина Маркова. Про це повідомила літературознавиця і радакторка Ніка Чулаєвська.
Серед перекладів Ірини Марково
У Лондоні оголосили імена цьогорічних лавреаток Жіночої премії з художньої літератури та нонфікшн — однієї з ключових книжкових відзнак у Великій Британії. Про це повідомляє BBC.
У кате
Фільм «Сірі бджоли» Дмитра Мойсеєва за однойменним романом Андрія Куркова вийде в український прокат 23 жовтня 2025 року. Про це повідомили у соцмережах кіностудії Film.ua.
Фільм розпов
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.