Міжнародна премія з арабської художньої літератури визначилася з переможцем

Міжнародна премія з арабської художньої літератури визначилася з переможцем

Лівійський письменник Мохаммед Альнаас став лавреатом Міжнародної премії з арабської художньої літератури-2022 (IPAF). Про це повідомили на сайті премії.

 

Нагороду Альнаас отримав за роман «Хліб на столі дядька Мілада». Книжку надрукувало видавництво Rashm Publishing and Distribution, вона вийшла за підтримки фонду the Libyan Arete Foundation.

 

«Хліб на столі дядька Мілада» журі обрало як найкращий художній твір, опублікований арабською мовою з 1 липня 2020 року по 30 червня 2021 року. Його вибрали з короткого списку премії з шести романів авторів з Єгипту, Кувейту, Лівії, Марокко, Оману і, вперше, ОАЕ. Фіналісти, які увійшли в короткий список, — Халід Аль-Нассралла, Тарек Імам, Рім аль-Камалі, Бушра Халфан і Мохсін Лукілі — отримають по 10 000 $ , а переможець IPAF — фінансування для перекладу англійською мовою, а також плату в розмірі 50 000 $.

 

«Хліб на столі дядька Мілада» — книжка, події якої відбуваються в Лівії. 

 

«У закритому суспільстві свого села Мілад прагне відповідати визначенню ідеальної маскулінності, як це сприймає його суспільство. Однак після всіх його зусиль йому не вдається бути «чоловіком», і, зустрівши свою майбутню дружину, Зейнаб, він вирішує забути про це визначення і бути собою. Живучи вдома, він виконує завдання, які його суспільство залишає за жінками, а Зейнаб працює і підтримує сім’ю. Мілад не знає, як над ним знущаються в селі, поки його племінник не розповідає про це. Книжка бере під сумнів статичні уявлення про гендер і захищає особистість перед обличчям деструктивних ідей, прийнятих більшістю», — ідеться в описі до роману.

 

«Велика кількість деталей  у романі вправно об’єднана захопливою розповіддю. Роман пропонує глибоку та прискіпливу критику концепцій маскулінності та фемінності, розподілу роботи між чоловіками та жінками, а також їхній вплив як на психологічному, так і на соціальному рівні. Він належить до категорії романів, які ставлять під сумнів культурні норми про гендер, однак вбудований у свій місцевий арабський контекст і уникає будь-якої ідеологічної обробки цих питань, оскільки таке трактування суперечило б тому, як художня література може представляти різні точки зору», — зазначив голова журі Шукрі Мабхут.

 

Мохамед Альнаас — автор коротких оповідань і журналіст з Лівії, народився в 1991 році. Він отримав ступінь бакалавра з електротехніки в Університеті Тріполі в 2014 році, а його збірка оповідань «Блакитна кров» була опублікована у 2020 році. «Хліб на столі дядька Мілада» — його перший роман, написаний за шість місяців під час карантину та під час бомбардування Тріполі. Альнаас каже, що написання книжки було його «притулком від божевілля» серед новин про Covid та війну.

 

Альннас — перший переможець із Лівії, крім того, він наймолодший лавреат премії. 

 

Колегію з п’яти суддів очолювала туніський письменник, академік і попередній переможець IPAF (The Italian, 2015) Шукрі Мабхут. До складу суддівської комісії приєдналися лівійський лікар, поет і перекладач Ашур Етвебі, ліванська письменниця і членкиня міжнародного правління PEN Іман Хумайдан, кувейтська поетка і критикиня Саадія Муфаррех і болгарська академкиня і перекладачка Баян Райханова.

 

Нагадаємо, на початку квітня оголосили фіналістів Міжнародної Букерівської премії 2022-го року.

 

Журі індійської літературної премії Publishing Next Industry Awards 2021 (Галузева нагорода «Наступні у друці») теж визначилася з  переможцем.

 

Чільне зображення: International Prize for Arabic Fiction

Оригінал статті на Suspilne: Міжнародна премія з арабської художньої літератури визначилася з переможцем

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"