Музей Майдану оприлюднив соціологічне дослідження та наукове видання про Революцію гідності

Музей Майдану оприлюднив соціологічне дослідження та наукове видання про Революцію гідності

У грудні 2020 року на замовлення Національного музею Революції Гідності було проведене всеукраїнське дослідження громадської думки «Українці про Революцію гідності та візії збереження пам’яті про події та учасників». Його результати оприлюднили 22 лютого у пресцентрі Укрінформу, повідомляється на сайті музею. 

Під час дослідження, яке тривало 4–18 грудня 2020 року, громадян опитували методами анкетування й фокусованих групових інтерв’ю. Опитано віч-на-віч 2188 осіб віком 16–67 років. Похибка не перевищує 2,1%.

Результати представив і прокоментував Андрій Орлов, директор Центру стратегічного розвитку територій – організації, яка здійснювала соціологічне дослідження. За його словами, порівняно з результатами аналогічного дослідження, виконаного у грудні 2018 року, підтримка Майдану повільно зростає. Соціолог зазначив, що ця динаміка наявна, навіть якщо врахувати максимально допустиму похибку дослідження. 

  • 6% опитаних 2020 року відповіли, що під час Революції Гідності симпатизували владі.
  • 11% зізналися, що для них ці події не були важливими.
  • 23% залишалися безсторонніми.
  • 48% підтримували Майдан.

Детальні дані у презентації за посиланням

Після оголошення результатів відбулося публічне обговорення. У ньому взяли участь Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті, Віталій Нахманович – історик, етнополітолог, провідний науковий співробітник Музею історії Києва, Олександра Матвійчук – співзасновниця організації «Євромайдан SOS», голова правління Центру громадянських свобод, Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного музею Революції Гідності; Ольга Сало – заступниця генерального директора НМРГ із розвитку та культурно-просвітницької роботи.

«Опитування підтверджує припущення з наших дискусій: пам’ять — вибіркова, зазнає впливів не лише часу, а й подій, маніпуляцій політиків, вона вразлива для новітньої зброї – інформаційної війни. Досягають результатів спроби нав’язати ярлики та запустити антидержавницькі міфи. Зріз із перервою у два роки показує кілька відсотків падіння обізнаності в подіях. Бачимо зрушення й у зміні ставлення до них. Проте багато українців і далі розуміють потребу зміцнення інфраструктури пам’яті. Їм бракує інституцій, які казатимуть правду. Це дослідження – уже не теорія. Це інструмент-дороговказ, прикладна, практична річ для низки музеїв, освітніх центрів. Це також посил і підґрунтя для урядовців та влади на місцях, щоб зосередитися на виробленні державної політики. Свіже політичне визначення Революції Гідності у Верховній Раді та програму заходів уряду на п’ять років сприймаємо як реагування на потреби суспільства», –зазначив генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Також 23 лютого в Інформаційно-виставковому центрі музею Майдану відбулася презентація наукового збірника «Революція Гідності: на шляху до історії». Він містить матеріали першого наукового форуму, який було ініційовано Національним музеєм Революції Гідності та який відбувся у Києві 12–13 грудня 2019 року. Партнерами форуму стали Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український католицький університет. Матеріали збірника розкривають проблеми формування державної політики пам’яті, комеморації та музеєфікації складної історі”. Оприлюднені дослідження фокусуються на суспільно-політичному, цивілізаційному та культурологічному вимірах Майдану.

«Цей збірник є першим науковим поштовхом до осмислення подій 2014 року.  Майдан іще тільки на шляху до історії – Революцію гідності, очевидно, ще не завершено. Вона дала старт тим механізмам суспільних змін, які відбуваються повільно, але змінять нашу країну. Україна через 10–15 років буде зовсім іншим суспільством, аніж у 2013–2014 роках. Ту революцію не вдалося завершити через вторгнення Росії та початок війни. Фронт, волонтерський рух і ряд інших суттєвих чинників поглинули увагу людей, це зупинило люстрацію та реформи. Наше завдання – «уісторичити» кожен етап революції. Цей збірник буде одним із тих механізмів, які дадуть поштовх суспільству осмислити те, що відбувалося та відбуватиметься з нами», – зазначив про видання Іван Патриляк, доктор історичних наук, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Видання також є у вільному доступі в електронному форматі на сторінці видавництва Музею Майдану.

Джерело: uinp.gov.ua.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Музей Майдану оприлюднив соціологічне дослідження та наукове видання про Революцію гідності

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"