Музей-архів преси отримав нове приміщення

Музей-архів преси отримав нове приміщення

Музей-архів преси, заснований істориком та журналістом Вахтангом Кіпіані, отримав нове приміщення на Подолі в Києві. Про це Кіпіані повідомив 31 березня у фейсбуці.

 

За площею нове приміщення у декілька разів більше, ніж нинішнє.

 

«Вчора сталась історична подія. Підписано угоду і незабаром Музей-архів преси переїде. Понад сім років тому, за кілька днів до початку Майдану, на запрошення Оксани Маркарової ми отримали дах над головою. Змогли розмістити колекцію періодики, книг, діаспоріани, самвидаву. Але місця стало мало, бо десятки тисяч книг і сотні тисяч інших паперових артефактів – це трохи і ще трошечки… Нове приміщення – це теж Поділ, і теж за грандіозної допомоги Оксани – воно буде в кілька разів більше за теперішнє», – написав Кіпіані.

В ексклюзивному коментарі Читомо Вахтанг Кіпіані повідомив, що ремонт в новому приміщенні розпочнеться вже за декілька днів.

 

За словами історика, переїзд музею буде «логістично, фінансово, організаційно дуже непростою історією». Журналіст обіцяє поступово повідомляти нові деталі, а також згодом оприлюднить лист бажань – для облаштування музею необхідні будуть гроші та фізична допомога людей.

 

«Живемо, на жаль чи на щастя, на гранти від українців. Знову доведеться інвестувати тисячі людиногодин у метушню заради збереження й представлення цінних, а іноді й безцінних речей. Згодом напишу лист бажань – потрібні будуть гроші, люди, руки, столи, шафи. Все як завжди», – написав Кіпіані.

 

Нагадаємо, відкриття Музею-архіву преси відбулося у жовтні 2014 року. Тоді ж було презентовано виставку «За Україну, за її волю!», у рамках якої представили пресу українського визвольного руху, починаючи з 1929 року.

 

Метою музею є збереження друкованих видань та робота з ними науковців, підготовка виставок та експозицій. Колекцію музею створено на основі приватного зібрання Вахтанга Кіпіані.

 

Музей-архів існує на громадських засадах, його функціонування забезпечують волонтери. Поповнення колекції здійснюється за рахунок дарування музею підбірок періодичних видань приватними особами, а також завдяки закупівлі видань коштом засновника та меценатів.

 

Колекцію музею складають газети середини ХІХ – початку ХХ ст. (перша українська газета «Зоря Галицка», східноукраїнська «Хлібороб» тощо); газети – 1917–1920 років – УНР, директорії, Дієвої Армії УНР, гетьманського уряду; видання 1941 року ОУН; підпільна преса 1960-х років; дисидентські самвидавні й видані за кордоном книжки та бюлетені 1970-х років; колекція преси часів перебудови.

 

Серед цінних видань – примірник газети «Літаври», редакторкою якої була Олена Теліга, та перший номер першої української газети «Зорі Галицкої».

 

 

Зауважимо, Музей-архів преси став партнером проєкту «Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття» реалізованого Читомо за підтримки Українського культурного фонду. Цей проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань про літературу і мистецтво XX століття, які виходили на території України або створювались українцями діаспори.

 

У межах «Екземплярів ХХ» було оцифровано і викладено у вільний доступ 8 літературно-мистецьких журналів.

 

Як повідомлялося, журналіст та історик Вахтанґ Кіпіані став першим лавреатом премії імені Георгія Ґонґадзе.

 

Оригінал статті на Suspilne: Музей-архів преси отримав нове приміщення

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а

Катерина Міхаліцина. Dogs of war

Продовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас

Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІ

Майже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б

Мінкульт Люксембургу виділив кошти на ₴ 1,3 мільйона для підтримки українських…

Для підтримки українських діячів мистецтва Міністерство культури Люксембургу виділило кошти в сумі 1,3 мільйона гривень через УКФ. 

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики в Теле

Міністра освіти Оксена Лісового звинувачують у плагіаті

Новопризначеного міністра освіти та науки України Оксена Лісового звинувачують у плагіаті у його кандидатській дисертації з філософії. Заяву з відповідними звинуваченнями опублікували н

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"