Музей авангарду вирішили розмістити в історичній будівлі Києва

Музей авангарду вирішили розмістити в історичній будівлі Києва

Музей авангарду у Києві розміститься в історичній будівлі на вулиці Липській.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, передає Укрінформ.

«У листопаді 2024 року в столиці створили «Музей авангарду» – нову філію Музею історії міста Києва. Для її постійної експозиції Київрада підтримала виділення вільного приміщення в історичній будівлі площею 676,1 кв. м на вул. Липській, 16, що є пам’яткою архітектури місцевого значення», — зазначила Старостенко.

За її словами, на приміщення на вулиці Липській 16, де відтепер розташується музей, ще у 2017 році було укладено охоронний договір № 3543.

Заступниця голови КМДА поінформувала, що у межах програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2025–2027 роки» було передбачено кошти на реставрацію будівлі, що стане домівкою для постійної експозиції.

«Усі роботи зі створення нового музейного простору виконуватимуться з обов’язковим дотриманням пам`яткоохоронного законодавства», — сказала вона.

На її думку, створення у столиці Музею авангарду є актом культурного суверенітету і утвердження ідентичності, яку роками намагалися привласнити росіяни.

«Таким чином ми повертаємо Україну на мапу світового авангарду, а Києву – його роль як одного з головних центрів цієї мистецької течії… Це не лише про мистецтво, а і про право на власну культурну пам’ять та справедливість», – зазначила Старостенко.

Читайте також: У Києві відкрили виставку, присвячену українському авангарду

За її словами, колекція музею вже налічує понад 145 творів, подарованих меценатами — українськими колекціонерами та митцями – із приватних колекцій.

«Вона охоплює повний спектр розвитку українського авангарду – від його витоків у першій половині XX століття до робіт сучасних митців. Колекція представляє таких знаних майстрів, як Анатоль Петрицький, Вадим Меллер, Олександра Екстер, Олександр Богомазов, а також сучасних митців – Олега Тістола, Марину Скугарєву, Віктора Сидоренка», — зазначила заступниця голови КМДА.

Вона поінформувала, що унікальним експонатом колекції є «Портрет Тараса Шевченка» представника класичного авангарду Віктора Артемцева – перша відома авангардна робота з теми Кобзаря.

Як повідомлялося, у листопаді минулого року у Києві створили філію Музею історії міста Києва – Музей авангарду, що має на меті збереження та популяризацію спадщини українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру.

Цей музей став десятою філією Музею історії міста Києва.

Фото: kyivcity.gov.ua

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Музей авангарду вирішили розмістити в історичній будівлі Києва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено…

До єдиних електронних реєстрів для нерухомої спадщини та музейних фондів уже внесено десятки тисяч об’єктів.

Про це йшлося під час форуму Europeana 2025 Policy Forum, до якого в режимі онлайн долучил

Стали відомі переможці премії «Найкраща угорська книжка»-2024

Асоціація угорських книговидавців та розповсюджувачів оголосила переможців премії «Найкраща угорська книжка» 2024 року. Про це повідомляється на сайті асоціації.
Премію вручають за найк

У Португалії перевірять шкільні підручники, у якому Крим назвали російським

Головна інспекція з питань освіти і науки Португалії розпочала перевірку шкільних підручників з географії та історії для учнів 7 класу, в яких Крим назвали територією рф. Про це повідом

Словенське книжкове агентство стало членом мережі європейських організацій EURead

Словенське книжкове агентство приєдналось до мережі європейських організацій, що займаються розвитком культури читання, EURead. Про це повідомляється на офіційному сайті агентства.
«При

Міністр культури України й посол Франції обговорили збереження Софійського собору після…

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і посол Франції в Україні Гаель Весьєр обговорили збереження Софійського собору в Києві, який зазнав пошкоджень внаслідок російської атаки.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"