Мовний омбудсмен Кремінь: українці не скаржилися на книгарні, які порушують закон…

Мовний омбудсмен Кремінь: українці не скаржилися на книгарні, які порушують закон…

Українці не зверталися зі скаргами на книгарні, що порушують мовний закон та/або продають менше, ніж 50% книжок українською мовою. Про це повідомили у секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя у відповідь на інформаційний запит «Читомо».

«Станом на 16 лютого 2022 року скарги або звернення щодо порушень у частині застосування державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження на адресу Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови не надходили», — заявили у відповіді на запит.

Що відомо

16 липня 2021 року набула чинності 26 Стаття Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Вона передбачає, що не менше половини всіх виданих протягом року видавцем назв книжок має бути українською мовою, також не менше 50% назв книжок, що продають у книгарнях чи інших місцях розповсюдження, мають бути державною мовою.

Ця норма не поширюється на книжки та іншу видавничу продукцію кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів чи національних меншин України.

Також указана норма не поширюється на книгарні та інші заклади, що розповсюджують книги винятково офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників та розмовників з іноземних мов, підручників із вивчення іноземних мов, а також на спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

Наразі статті Кодексу про адміністративні правопорушення, якими передбачено санкції за недотримання мовних норм, не набули чинності — це станеться 16 липня 2022 року. Порушникам закону передбачили штраф від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинять вперше.

Олеся Котубей

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Мовний омбудсмен Кремінь: українці не скаржилися на книгарні, які порушують закон…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"