Михайло Сидоржевський. Кепський жарт над Лесею Українкою

Михайло Сидоржевський. Кепський жарт над Лесею Українкою

До 150-річчя Лесі Українки на її батьківщині, в місті Новограді-Волинському, що на Житомирщині, вирішили провести літературний конкурс. Про це повідомив novograd.city з посиланням на відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради.

Зрозуміло, що це гарна ідея, яку варто лише вітати. Однак ініціатори конкурсу, керуючись якоюсь абсурдною, якщо не сказати ідіотською логікою, вирішили чомусь назвати його «Кепський жарт» (?).

Я нічого не переплутав: літературний конкурс до 150-річчя Лесі Українки носить назву «Кепський жарт».

Виявляється, автор такої ідеї дещо обізнаний із творчістю поетеси. Він знайшов «першоджерело» до «кепського жарту». Ось воно. «Мені часом здається, – писала Леся Українка у своєму щоденнику, – що з мене вийшов би далеко кращий музика, ніж поет, та тільки біда, що натура утяла мені кепський жарт». Цей «жарт» – початок розвитку сухот кісток, туберкульозу, з яким Леся Українка боролася все життя, віддавши цій нерівній боротьбі велику частину свого дивовижного таланту і життєвої снаги.

Отож, назвати так літературний конкурс до ювілею Лесі Українки – хіба це не «вишукане» знущання над великою поетесою?

І хто ця особа з викривленими мізками, котра могла придумати такий «кепський жарт» над Лесею?

Совок, безнадійно застряглий у «совєтському минулому», за якого постать Лесі Українки слід було сприймати виключно як нещасну Велику хвору, котра бореться за нещасний трудовий народ проти глитаїв-поміщиків?

Чи дуже вже постмодерний представник «креативних індустрій», котрий намагається «осучаснити» все, до чого торкається, при цьому світить порепаними п’ятами?..

Джерело: facebook.com/oksent

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Михайло Сидоржевський. Кепський жарт над Лесею Українкою

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"