Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

В Україні 2020 року за зверненнями видавців кіберполіція зареєструвала 2 кримінальні провадження щодо порушення авторських прав. Про це повідомив Департамент кіберполіції Національної поліції України (ДКП) у відповідь на запит Читомо.

 

У межах цих проваджень припинили функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів.

 

«Значна кількість підроблених друкованих примірників творів літератури та науки реалізовується саме через торговельні майданчики у мережі Інтернет. Такі дії призводять до порушення авторських і суміжних прав та завдають значної матеріальної шкоди правовласникам. У 2020 році за зверненнями правовласників працівники кіберполіції зареєстрували 2 кримінальні провадження, у межах яких припинено функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів», – зазначили в Депатаменті кіберполіції.

 

Водночас у Департаменті повідомили, що не ведуть окремої статистики за кількістю інтернет-ресурсів, які найбільше порушували авторські права проягом 2016 – 2020 років. Також ДКП не веде статистики щодо кількості скарг від українських видавців через порушення їхніх інтелектуальних прав.

 

«ДКП в рамках чинного законодавства України та в рамках своїх повноважень вживатиме необхідних заходів для розвитку легальної Інтернет-торгівлі. Зокрема ДКП налагоджує взаємодію, укладає меморандуми про співпрацю як з національними видавництвами, так і з представниками та правовласниками закордонних авторів і видавництв», – додали в кіберполіції.

 

Нагадаємо, у дослідженні британської експертки Емми Шеркліф йдеться, що, за оцінками видавців, через піратський контент і контрабанду втрачається близько 30% продажів. На додаток, це виливається у те, що україномовного ринку електронних книг майже не існує. Оскільки абсолютна більшість завантажує безкоштовні російськомовні версії, частка доходів від електронної та аудіо книги не перевищує 3%, а видавництва не бачать сенсу вкладатися у сферу. Оскільки втрати від друкованої книги вище, їх набагато більше лякає саме «фізична» наявність чорного ринку де переважає або нелегально ввезена книга з Росії, або її нелегально надрукована копія в Україні.

 

Оригінал статті на Suspilne: Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"