Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

В Україні 2020 року за зверненнями видавців кіберполіція зареєструвала 2 кримінальні провадження щодо порушення авторських прав. Про це повідомив Департамент кіберполіції Національної поліції України (ДКП) у відповідь на запит Читомо.

 

У межах цих проваджень припинили функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів.

 

«Значна кількість підроблених друкованих примірників творів літератури та науки реалізовується саме через торговельні майданчики у мережі Інтернет. Такі дії призводять до порушення авторських і суміжних прав та завдають значної матеріальної шкоди правовласникам. У 2020 році за зверненнями правовласників працівники кіберполіції зареєстрували 2 кримінальні провадження, у межах яких припинено функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів», – зазначили в Депатаменті кіберполіції.

 

Водночас у Департаменті повідомили, що не ведуть окремої статистики за кількістю інтернет-ресурсів, які найбільше порушували авторські права проягом 2016 – 2020 років. Також ДКП не веде статистики щодо кількості скарг від українських видавців через порушення їхніх інтелектуальних прав.

 

«ДКП в рамках чинного законодавства України та в рамках своїх повноважень вживатиме необхідних заходів для розвитку легальної Інтернет-торгівлі. Зокрема ДКП налагоджує взаємодію, укладає меморандуми про співпрацю як з національними видавництвами, так і з представниками та правовласниками закордонних авторів і видавництв», – додали в кіберполіції.

 

Нагадаємо, у дослідженні британської експертки Емми Шеркліф йдеться, що, за оцінками видавців, через піратський контент і контрабанду втрачається близько 30% продажів. На додаток, це виливається у те, що україномовного ринку електронних книг майже не існує. Оскільки абсолютна більшість завантажує безкоштовні російськомовні версії, частка доходів від електронної та аудіо книги не перевищує 3%, а видавництва не бачать сенсу вкладатися у сферу. Оскільки втрати від друкованої книги вище, їх набагато більше лякає саме «фізична» наявність чорного ринку де переважає або нелегально ввезена книга з Росії, або її нелегально надрукована копія в Україні.

 

Оригінал статті на Suspilne: Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"