Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство

В Україні 2020 року за зверненнями видавців кіберполіція зареєструвала 2 кримінальні провадження щодо порушення авторських прав. Про це повідомив Департамент кіберполіції Національної поліції України (ДКП) у відповідь на запит Читомо.
У межах цих проваджень припинили функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів.
«Значна кількість підроблених друкованих примірників творів літератури та науки реалізовується саме через торговельні майданчики у мережі Інтернет. Такі дії призводять до порушення авторських і суміжних прав та завдають значної матеріальної шкоди правовласникам. У 2020 році за зверненнями правовласників працівники кіберполіції зареєстрували 2 кримінальні провадження, у межах яких припинено функціонування 9 торговельних майданчиків в Інтернеті, на яких реалізовувалися підроблені примірники літературних творів», – зазначили в Депатаменті кіберполіції.
Водночас у Департаменті повідомили, що не ведуть окремої статистики за кількістю інтернет-ресурсів, які найбільше порушували авторські права проягом 2016 – 2020 років. Також ДКП не веде статистики щодо кількості скарг від українських видавців через порушення їхніх інтелектуальних прав.
«ДКП в рамках чинного законодавства України та в рамках своїх повноважень вживатиме необхідних заходів для розвитку легальної Інтернет-торгівлі. Зокрема ДКП налагоджує взаємодію, укладає меморандуми про співпрацю як з національними видавництвами, так і з представниками та правовласниками закордонних авторів і видавництв», – додали в кіберполіції.
Нагадаємо, у дослідженні британської експертки Емми Шеркліф йдеться, що, за оцінками видавців, через піратський контент і контрабанду втрачається близько 30% продажів. На додаток, це виливається у те, що україномовного ринку електронних книг майже не існує. Оскільки абсолютна більшість завантажує безкоштовні російськомовні версії, частка доходів від електронної та аудіо книги не перевищує 3%, а видавництва не бачать сенсу вкладатися у сферу. Оскільки втрати від друкованої книги вище, їх набагато більше лякає саме «фізична» наявність чорного ринку де переважає або нелегально ввезена книга з Росії, або її нелегально надрукована копія в Україні.
Оригінал статті на Suspilne: Минулого року до Кіберполіції зверулося лише два видавці через піратство
Блог
Добрі поради від Всесвіту.Добрий вечір, мої любі!
Слава Україні дорогі читачі й колеги
Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги
Покликання або Добрі Поради від Всесвіту
і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих
86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа
«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.
Захід зібрав повну залу Літературного целанівського
Моє Ца прогресивні домогосподаркиПишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.
Остання знижка на передплату ГрішнаЛюбі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться.
Не пропустить можливість купити зараз по заниженній
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.