Маємо пам’ятати, що окупація Криму — тимчасова

Маємо пам’ятати, що окупація Криму — тимчасова

Сім років тому, 18 березня 2014-го, Росія всупереч міжнародному праву та попереднім угодам з Україною порушила територіальну цілісність нашої держави, анексувавши Крим. Про це пише golos.com.ua.

На жаль, тимчасова окупація триває, але нарощується й опір. Цього року Україна зробила важливі кроки, спрямовані на відновлення суверенітету. 11 березня 2021-го РНБО схвалила «Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь», що визначає магістральні вектори національної політики повернення Криму під контроль України.

У МЗС нагадують, що окупація Криму заклала фундамент для посиленої мілітаризації півострова і динамічного нарощування потенціалу, який генерує зростання загроз для безпеки і стабільності у Європі та Середземномор’ї. «Ми твердо налаштовані повернути Крим і притягнути Росію до відповідальності за спробу анексії та окупацію частини суверенної території незалежної України. У міжнародних судових інстанціях розглядають ініційовані Україною відповідні провадження.

Прецедент грубого та цинічного порушення основоположних норм міжнародного права з боку постійного члена Ради Безпеки ООН та гаранта безпеки України згідно з Будапештським меморандумом обов’язково матиме міжнародно-правові та інші наслідки для агресора», — ідеться в коментарі українського зовнішньополітичного відомства.

Тим часом у самій Росії ейфорія від «Кримнашу» вже вивітрилася. Надто дорогою виявилася ціна порушення демократичних принципів. Анексія українського півострова запустила маховик західних санкцій, які відтоді лише посилюються, обтяжуючи російську економіку. Це вже призвело до значного падіння курсу рубля й суттєвого зниження рівня життя росіян. Останнім часом ціни на харчові продукти почали зростати настільки стрімко, що навіть президент РФ Володимир Путін узявся їх регулювати, давши відповідні доручення міністерствам. Утім, «успіхи» регулювання цін вручну відомі й ніколи добром не закінчуються. З другого боку — Кремль вимушений реагувати на зростання протестної активності громадян. Після гучного фіаско зі спробою отруїти опозиціонера Олексія Навального «Новичком», позитивних сценаріїв розвитку ситуації в російської влади не залишилося. Нині опозиціонера неправомірно тримають у колонії, очевидно, сподіваючись у такий спосіб залякати всіх його прибічників. Паралельно російська влада намагається обмежити роботу соцмереж. Так, нині Роскомнагляд погрожує через місяць заблокувати Твіттер. Проте в епоху суцільної цифровізації такі кроки навряд чи будуть ефективними.

Водночас українській громаді варто пам’ятати, що кожен день окупації півострова — це ще один день репресій та переслідувань українців та кримських татар. Нині на півострові понад сотню політв’язнів. Меджліс корінного народу взагалі під забороною. Без України руйнується екологія півострова — пересихають озера й річки, засолюються ґрунти. Окупанти підвищують мілітаризацію Криму, заохочують переселення з Росії на півострів, упроваджують так звані патріотичні програми у школах і здійснюють призов до армії. Тож із деокупацією Криму не варто баритися.

Фото Арвідаса ШЕМЕТАСА (Укрінформ)

На знімку: 26 лютого 2014 року. Мітинг біля приміщення Верховної Ради АРК у Сімферополі.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Маємо пам’ятати, що окупація Криму — тимчасова

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"