Маленькі генії та великі таємниці: три причини прочитати «Академію дослідників»

Маленькі генії та великі таємниці: три причини прочитати «Академію дослідників»

Труді Труїт. Таємниця «Туманності» / пер. з англ. Ганни Яновської. — Харків : Жорж, 2021. — 208 с.

Труді Труїт. Перо кречета / пер. з англ. Ганни Яновської. — Харків : Жорж, 2021. — 208

Як запалити сучасних підлітків, звиклих до гаджетів, бажанням вивчати, пізнавати, досліджувати світ? Показати, що цей процес може бути яскравою пригодою! У пригодницькій серії «Академія дослідників», яку Труді Труїт створила, базуючись на реальних подорожах і дослідженнях National Geographic, майже-фантастичні наукові досягнення і розробки поєднуються дозволяють втілювати неймовірні речі, переживати неповторні емоції й розплутувати старанно приховані секрети. В українському перекладі наразі вийшло дві книжки із наявних шести.

Обравши успішний сеттінг (школа закритого типу для дітей, які мають якісь особливі здібності, у цьому випадку — талант і любов до науки), авторка одразу зайшла з козирів. «Академія дослідників», у яку потрапляють головні герої, — то такий собі Гоґвортс для юних геніїв, де роль магії виконує наука. Тут вони під керівництвом професорів опановують різноманітні природничі та суспільні науки, від антропології й журналістики до наукових інновацій та океанографії, а також навички виживання у різноманітних умовах. Курс навчання включає  експедицію на кораблі «Оріон» найцікавішими місцями планети для застосування отриманих знань на практиці. А в підсумку кожен має представити власну розробку чи проєкт і може виграти престижну нагороду — «Полярну зірку». З цього уже вимальовується непоганий сюжет, еге ж? Але авторка додала ще кілька важливих складових: головний герой з драматичною родинною таємницею у минулому, квест із пошуку скарбу (хоч і не в буквальному сенсі) та інші фішки, які, здається, мусять приректи цю серію на успіх. Роздивимося їх зблизька?

Таємниця «Туманності» і пошук коштовності

Детективно-пригодницька лінія серії пов’язана із постаттю головного героя, сина науковиці Круса Коронадо, одного з юних дослідників. Його мама, яка займалася науковими розробками в одному з підрозділів, пов’язаних з «Академією», загинула багато років тому за загадкових обставин. Але коли хлопець повернувся в «Академію», то з’ясовував кілька несподіваних речей: мамина смерть не була випадковістю, за нею стоїть таємнича організація, що зветься «Туманність»; з невідомих причин найняті нею особи полюють на нього — спершу щоб змусити забратися з «Академії», потім щоб забрати важливу для нього річ, а згодом щоб убити; довіряти не можна практично нікому, адже зловмисники проникли в ряди співробітників «Академії».

 

Крім того, незабаром Крус отримує завдання від мами, точніше — її голограми:  знайти частинки артефакта, на якому вона записала свій винахід, важливий для людства. Місця схованок зашифровані загадками та підказками, тож Крус та його друзі мусять поламати голови над ними. І читачі заодно також мають нагоду помізкувати й спробувати розв’язати загадку швидше, ніж герої книжок.

 

Квести, шифри, ребуси — ними просто-таки нашпиговані книжки серії, вони додають інтелектуальної «перчинки» й азарту читачам. А лінія з таємничими переслідувачами — драматичності та екшену, завдяки яким романи серії можна легко назвати гостросюжетними.

Коли професорка — твоя тітка, та інші проблеми підлітків

На рівні психологічної проблематики й опрацювання важливих для читацької аудиторії тем Труді Труїт теж попрацювала непогано. Дружба, перевірена й нова, яка мусить пройти випробування відстанню, часом і навіть ревнощами. Конкуренція між одногрупниками, де в результаті одні обирають дружити та використовувати сильні сторони одне одного для спільної справи, а інші ніяк не можуть налагодити контакт, бо прагнення стати першим і підозри в необ’єктивному ставленні викладачів до конкурентів переважають. Перша симпатія — ще не кохання, але зернина, з якої воно може прорости.

Авторка змальовує також і дуже цікаву проблему «вчительських дітей»: в «Академії дослідників» працює рідна Крусова тітка, професорка антропології. І частина дітей звинувачують його в тому, що завдяки родинним зв’язкам йому легше вчитися. Натомість тітка навпаки ставиться до нього більш строго, ніж до решти дітей (хоча — чого гріха таїти? — таки допомагає в пошуках артефакта). Власний авторитет вибудувати легше, коли його не затіняють авторитети твоїх рідних. Але і тоді це цілком можливо, і Труді Труїт показує, як.

 

Заторкуються тут і теми, які належать до категорії «складних»: втрата рідних і проживання цієї втрати, усвідомлення того, що світ — не таке вже й доброзичливе місце, в ньому безліч небезпек і багато несправедливості тощо.

 

Варто сказати, що всі ці проблеми пропрацьовуються дуже поступово, і це, як і пригодницька складова історії, спонукає братися за наступні томи серії, бо ж цікаво дізнатися, куди приведуть героїв пригоди та життя.

Реальне підгрунтя фантастики

 Хоч «Академія дослідників» існує у футуристичному світі, а речі і явища, з якими доводиться стикатися персонажам, великою мірою належать до сфери наукової фантастики, та усі вони мають реальне підгрунтя і базуються на дослідженнях та відкриттях вчених із наукового товариства National Georgaphic. Так сцена порятунку китів великою мірою написана з досвіду підводного фотографа і дослідника Браяна Скеррі, про катастрофічні процеси танення льодовиків розповіла кліматологиня Ем Джексон. І хоч чимало речей, як-от біолюмінісцентні куртки учнів Академії — вигадка, проте Девід Грубер, який вивчає це явище, знає, що біолюмінісценсія може принести чимало користі людству. Імена і фото дослідників та короткі розповіді про їхні дослідження, дотичні до технологій та відкриттів, про які ідеться у творі, вміщені наприкінці книжки. Вони – ніби свідчення того, що бути крутими дослідниками можна не лише у пригодницьких романах, а й у реальному житті.

А от більшість приголомшливих місць, які відвідують герої «Академії дослідників», існують насправді. Наприклад, Всесвітнє сховище насіння на острові Шпіцберген, де зберігається найбільша на планеті колекція насіння, місія якої — врятувати людство від продуктової кризи та зберегти якнайбільше сортів рослин від зникнення. Тож, «мандруючи» разом з юними дослідниками із книжки, їхні однолітки-читачі відкривають для себе найдивовижніші куточки реального світу.

 

«Академія дослідників» — книжкова серія, яка має чимало значків, здатних «вчепити» читача: захопливий сюжет, атмосферний сеттінг, цікаві персонажі, корисна інформація. Але не менш важливо те, що романи Труді Труїт здатні заохотити дітей не лише до читання, а й до вивчення природничих і суспільних наук, пізнання світу. А це дуже цінно.

 

Матеріал створений у співпраці

 

Купити книжки

Оригінал статті на Suspilne: Маленькі генії та великі таємниці: три причини прочитати «Академію дослідників»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Знижка 20% – тільки до 24:00

Тільки 22.10.2021 діє знижка на бестселер, що захоплює увагу з першої до останньої сторінки й підтверджує, що кохання непереможне. ВСТИГНІТЬ ПРИДБАТИ ДЕШЕВШЕ!

https://booknet.com/uk/book/tretm-budesh-b355426

Анотація до книги “Третім будеш?”

Від

Низька ціна / Що почитати у прохолодні вечори

Вітаю, красуні))

Сьогодні діє знижка на еротичну книгу Іграшка

Ціна
45 33.75 UAH

Анотація до книги “Іграшка”

Іноді здається, що бути зачиненою у золотій клітці це найкраще, що може з тобою статись. Особливо тоді,

Знижка на емоційно-пристрасний цикл!

Вітаю мої любі!

Цей блог присвячений моїм історіям про двох братів: Ніколаса та Томаса. Їхні історія кохання дуже різні та водночас схожі: емоціями, переживаннями та боротьбою за своє щастя.

 І для запалу вашого інтересу,

Не вір мені більше

Привіт, мої любі читачі!

Пропоную звернути увагу на книгу

НЕ ВІР МЕНІ БІЛЬШЕ

від

Уляни Пас

Одного разу переді мною постав вибір: красивий, харизматичний музикант, котрий не знає слова “ні”, та одногрупник

Невеличкі зміни в викладці

Привітики мої любі!

Радію, що ви зі мною й сподіваюсь на ваше розуміння. Пробачте, але завтра не буде викладки продовження роману “Смак пристрасті”.  нова главу буде  в неділю,як завжди, о 9.00.

Пробачте за незручності,

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Перейти до "Нові автори"