Маленька історія, яка придумалась в новорічну ніч)

Маленька історія, яка придумалась в новорічну ніч)

Маленька історія, яка придумалась в новорічну ніч)

Привіт! Ти хочеш знати як в мене справи? Серйозно? Чи це чергова дань традиціям? Я запитала як справи в тебе, а ти маєш за правилами ввічливості запитати як в мене?

Але якщо тобі цікаво… Я розкажу. Розкажу чому болить моя душа. І чому я так пізно лягаю спати. І чому не пишу книги, чому я так нещадно забила на свою мрію та улюблене хобі.

Навіть не знаю з чого почати. Це так дивно… Ніколи не розкривала нікому свою душу? Запитаєш чому? Не знаю… Друзі, рідні, батьки… В мене є ці люди, але чи можу я довірити їм свої страхи, свої сльози та переживання?

Звісно ти скажеш, що можу. А я боюсь, боюсь почути осуд, боюсь що мене не зрозуміють та й багато інших боюсь.

Так, треба переступати через свої страхи, але мені легше пригнути з висоти, навіть якщо лише від однієї думки трусяться коліна.

Але це все лірика, перейдемо до життя?

Так от, ти питаєш як в мене справи? А як можуть бути справи в людини, чия душа розривається навпіл?

Що робити коли ти по житті суцільний оптиміст, любиш світ, людей та життя, але тут приходять проблеми, хворіють близькі, а потім одна дорога душа покидає цей світ? Ти скажеш напевно не впадати в депресію?

А я відповім, що там і не була. Звісно, кілька тижнів носила траур, згадувала, плакала. Це ж моя рідна людина.

А життя то продовжується. Оптиміст в моїй душі протестує, він кличе мене радіти життю, насолоджуватися кожною хвилиною, сміятися до сліз. А мозок каже: «Ти що геть дурна? Май повагу, яка музика? Який сміх?! Що за радість на твоєму обличчі!”

А ще мені вже життя казали, що потрібно вчитися, мають бути гарні оцінки в школі, в інституті, обов’язково має бути хороша робота з хорошою зарплатою. І звісно ідеальна сім’я, бо що ж скажуть люди? Одягайся гарно, говори не поспішаючи, користуйся косметикою, знімай ці жахливі кеди та одягни туфлі, будь дівчинкою, менше говори по телефону, ці друзі на тебе погано впливають і ще багато інших шпильок. Хоча завжди хотілось почути, що мене люблять такою як є…

А я знайшла куди лежить моя душа! Твердо йшла до своєї мети. Хоча брешу, місцями і не йшла, але тим не менше я купила собі фотоапарат, про який мріяла все життя, щоб почути, що потрібно приділяти більше часу навчанню, а не різним дурницям. І знайшла себе, коли почала записувати сотні історій які виникають в моїй голові. Знаєш скільки в мене ідей? Життя не вистачить, щоб записати.

Але що далі? Не покину ж я університет, роботу заради мрії, яка не факт, що забезпечить мені життя? А може й покину…

А ще улюблений мозоль. Знаєш який? Стосунки і зовнішність. Так, не дивуйся, в моїй голові це тісно пов’язано. А все чому? Комплекси. Таке просте слово, а створює стільки проблем…

Не пам’ятаю коли, але одного разу я почала усвідомлювати, що відображення в дзеркалі мені не подобається, а через деякий час виявилось, що не тільки мені. Однокласники гарно зробили свою роботу, залили цементом різні думки в мою голову.

І лише через багато років я почала усвідомлювати істину. Якщо я люблю себе, своє відображення, навіть кожну зморшку на обличчі, то і інші полюблять, а хто ні, тому земля асфальтом.

Не знаю чому розповіла тобі це все… Ти не подумай, я щаслива! Справді! Я маю більше, ніж більшість людей на цій планеті. Мої батьки, друзі, більшість родичів живі та здорові. Я маю що їсти та що одягнути. Мені подобається те, чим займаюся, університет, хобі та багато іншого. В моїх руках достатньо грошей, щоб купити все, що мені потрібно.

Але щось не вистачає… Навіть не знаю… Може гармонії? Гармонії в житті? Хоча я не впевнена, що вона буває в цьому житті.

А ти що скажеш? Після всього, що вислухав? Я божевільна?

Ах так, я ще обіцяла розповісти чому пізно лягаю спати. Все просто, все до банального просто, коли я закриваю очі починаю думати… Про те що не зробила або що зробила не так. І починаю себе гризти, не роби такого, ніколи не роби.

Варто писати книгу?)

Оригінал статті на Букнет: Маленька історія, яка придумалась в новорічну ніч)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"