“Магія снів” або Яке спить – таке й сниться))

“Магія снів” або Яке спить – таке й сниться))

“Магія снів” або Яке спить – таке й сниться))

Чарівна Ана Пест запросила мене до участі у флешмобі  “Магія снів”, започаткованому Наталією Дев’ятко.

Мені захотілося спинитися саме на останньому почутті, бо різних халеп і так у житі вистачає.

Рівно рік тому, коли розпочався карантин, щоб трохи відволіктися від неприємних думок та паніки, яка існувала навколо, я писала містичне фентезі “Пройти під веселкою”

У ньому було багато гумору і неймовірних пригод, а ще – історія кохання хлопця і дівчини з різних світів. Хоча ні для кого не секрет, що ми – чоловіки і жінки – і справді з різних світів, і часом доводиться притиратися один до одного і вчити мову близької людини та її звички так само, як це робили мої герої)0

А ще це єдина на сьогодні  моя книга, де розповідь ведеться від першої особи одразу двох героїв.

І я сьогодні перечитала деякі сторінки, відчувши навіть ностальгію за тим часом, коли її писала. Ця книга багато чому мене навчила в плані письменства, хоч вона й може здатися просто романтичною казкою про потраплянців.

Але менше передмов, а більше діла… точніше, снів.

Ось такий сон наснився моєму героєві Світозару:

 

Вона підійшла і сіла поруч зі мною, і я відчув на своєму чолі дотик її тендітної руки і ніжний аромат бузку та ожини. 

 — Братику, я так скучила за тобою, — промовила тихенько і смикнула за вухо, як колись, у дитинстві.

 — Це сон, Манюню? Ти мені снишся? — запитав я, підводячись на лікті. Повернув голову — і побачив, що Міра лежала поруч, згорнувшися клубочком, підтягнувши куртку до самого носа.

— Ото такий ти, не віриш, що я дійсно прийшла до тебе! — вона досить відчутно вщипнула мене за руку. — Тепер переконався?

Я підвівся і обійняв її. Вона була тепла, м’якеньке волосся приємно залоскотало мою щоку, ясно-зелені очиська зазирнули в мої очі.

— Ти схуд, — сказала сестра. — І виглядаєш сумним. 

— Та якось немає особливих причин для радості, — через мить я виправився. — Але я щасливий тебе бачити, правда! Як у тебе справи?

 — Та все як завжди, — вона закопилила нижню губу. — Чоловік пропадає на роботі, а я веду домашнє господарство.  Ми переїхали у новий, просторіший будинок. З вікна видно гірське озеро, уявляєш? Там можна купатися, хоча вода страшенно холодна! Я хочу показати тобі свій дім, тож ходімо швидше!

Манюня усміхнулася і зробила крок убік, тягнучи мене за руку.

 — Зачекай, — я спинився, не знаючи, як бути. — Я просто… не сам.

 — О, ця інакша, — сестра кинула швидкий погляд у бік Міри. — Навіщо вона тобі? Увесь твій клопіт — від неї. Якби не вона — тебе б не поранило чудовисько. І тобі б не довелося блукати цією проклятою місциною…

 — Я її люблю, — сказав я, почуваючись геть безпорадно. — І вона —  моя дружина…

 — Ходімо, братику, ну, будь ласка, — очі Манюні враз наповнилися слізьми. — Повір мені, вона тебе не кохає. Як тільки ви опинитесь у її світі, вона буде соромитися тебе, бо ти не такий як усі її сородичі… Вона покине тебе, ось побачиш… Що ти будеш робити сам на чужині? А я заберу тебе до своєї домівки, ми тепер завжди будемо разом, як у дитинстві. Хочеш, Світе?

 — Світе, Світе, — я почув, як її голос забринів у моїх вухах, множачись і розбиваючись, немов шматочок криги, на безліч тоненьких скалок. І кожна — так мені здалося — заганялася прямо мені в серце.

Я здригнувся і розплющив очі. Переді мною було обличчя Міри. Вона повторювала, що нам треба йти, а я ніяк не міг зрозуміти, де поділася моя сестра і чи взагалі була вона тут?

Може, я божеволію чи бачу привидів? Мені аж ніяк не хотілося б решту свого життя бродити тут, за межею, спілкуючись з уявними людьми.

Значить, треба якнайшвидше вибиратися звідси! І я дістав з кишені карту та почав з’ясовувати, куди ми маємо рухатись далі…

Передаю флешмоб усім, хто побажає взяти в ньому участь 🙂

Оригінал статті на Букнет: “Магія снів” або Яке спить – таке й сниться))

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"