Літературні резиденції у Варшаві для письменників і перекладачів із Білорусі, України…

Літературні резиденції у Варшаві для письменників і перекладачів із Білорусі, України…

Стартує нова програма літературних резиденцій для письменників/письменниць та перекладачів/перекладачок у Варшаві. Цього року запрошують гостей із Білорусі, України та Росії провести кілька творчих тижнів у центрі Варшави під опікою Старомєйського Будинку культури. Оголошено два набори, під час яких виберуть принаймні п’ять резидентів на перебування від двох до шести тижнів.


У 2021 році виповнюється двісті років від народження Ципріана Каміля Норвіда – мандрівного поета, що творив у дорозі, поза домом і в чужих домах. «Перші батьківщини не мали кордонів», – писав він. Пам’ятаючи про цю красиву і творчу ідею, організатори вирішили на цьогорічні резиденції запросити письменників та письменниць, а також перекладачів і перекладачок з Білорусі, Росії та України.

Організатори хочуть, зокрема, долучити закордонних авторів/авторок та перекладачів/перекладачок до варшавського літературного життя. Заохочують провести кілька тижнів у Варшаві, щоби познайомитися з місцевим мистецьким середовищем, історією міста та культурною пропозицією столиці.

Резиденти будуть забезпечені помешканням у центрі зі зручним робочим місцем для творчої праці, щотижневою стипендією 840 злотих брутто та із загальною й логістичною підтримкою, а також будуть включені у діяльність інституції, що запрошує.

Набір спрямований на письменників/письменниць із Білорусі, України та Росії, котрі відповідають наступним критеріям:

  •  мають принаймні одну видану книжку, поетичну збірку чи переклад;
  • на розмовному рівні володіють польською або англійською;
  • наразі працюють над літературним проектом.

Деталі щодо конкретного терміну та тривалості перебування будуть обговорюватися з резидентами індивідуально.

Набір № 1:

Прийом заявок: до 7 травня 2021 р.
Термін перебування: травень-червень 2021 р.

Набір № 2:

Прийом заявок: до 30 червня 2021 р.
Термін перебування: липень-грудень 2021 р.

Як подати заявку?

Заявка має включати:

  • заповнену форму;
  • резюме із вказаними опублікованими творами;
  • мотиваційний лист з описом концепції проекту на час перебування на Резиденції (максимум 5000 знаків із пробілами);
  • фрагмент опублікованого твору (максимум 10 сторінок А4).

Пакет вище перелічених документів надіслати у вказаний термін на адресу електронної пошти: rezydencje@sdk.pl

Завантажити форму заявки
Завантажити положення програми
Завантажити зразок угоди резидентом

Проект реалізовується в рамках партнерства польських міст-організаторів резиденцій – Кракова, Ґданська та Варшави, а також двох літературних асоціацій: «Unia Literacka» та Асоціація перекладачів літератури. Результатом цієї співпраці будуть не лише організовані резиденції у трьох містах-партнерах, але і спільна сторінка в інтернеті, мета якої — просування ідеї літературних резиденцій та інформування про наявні стипендії в Польщі й за кордоном.

Більше інформації за посиланнями:
literaryresidenciespoland.pl
sdk.pl

Джерело: naszwybir.pl.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Літературні резиденції у Варшаві для письменників і перекладачів із Білорусі, України…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"