Літературні резиденції у Варшаві для письменників і перекладачів із Білорусі, України…

Літературні резиденції у Варшаві для письменників і перекладачів із Білорусі, України…

Стартує нова програма літературних резиденцій для письменників/письменниць та перекладачів/перекладачок у Варшаві. Цього року запрошують гостей із Білорусі, України та Росії провести кілька творчих тижнів у центрі Варшави під опікою Старомєйського Будинку культури. Оголошено два набори, під час яких виберуть принаймні п’ять резидентів на перебування від двох до шести тижнів.


У 2021 році виповнюється двісті років від народження Ципріана Каміля Норвіда – мандрівного поета, що творив у дорозі, поза домом і в чужих домах. «Перші батьківщини не мали кордонів», – писав він. Пам’ятаючи про цю красиву і творчу ідею, організатори вирішили на цьогорічні резиденції запросити письменників та письменниць, а також перекладачів і перекладачок з Білорусі, Росії та України.

Організатори хочуть, зокрема, долучити закордонних авторів/авторок та перекладачів/перекладачок до варшавського літературного життя. Заохочують провести кілька тижнів у Варшаві, щоби познайомитися з місцевим мистецьким середовищем, історією міста та культурною пропозицією столиці.

Резиденти будуть забезпечені помешканням у центрі зі зручним робочим місцем для творчої праці, щотижневою стипендією 840 злотих брутто та із загальною й логістичною підтримкою, а також будуть включені у діяльність інституції, що запрошує.

Набір спрямований на письменників/письменниць із Білорусі, України та Росії, котрі відповідають наступним критеріям:

  •  мають принаймні одну видану книжку, поетичну збірку чи переклад;
  • на розмовному рівні володіють польською або англійською;
  • наразі працюють над літературним проектом.

Деталі щодо конкретного терміну та тривалості перебування будуть обговорюватися з резидентами індивідуально.

Набір № 1:

Прийом заявок: до 7 травня 2021 р.
Термін перебування: травень-червень 2021 р.

Набір № 2:

Прийом заявок: до 30 червня 2021 р.
Термін перебування: липень-грудень 2021 р.

Як подати заявку?

Заявка має включати:

  • заповнену форму;
  • резюме із вказаними опублікованими творами;
  • мотиваційний лист з описом концепції проекту на час перебування на Резиденції (максимум 5000 знаків із пробілами);
  • фрагмент опублікованого твору (максимум 10 сторінок А4).

Пакет вище перелічених документів надіслати у вказаний термін на адресу електронної пошти: rezydencje@sdk.pl

Завантажити форму заявки
Завантажити положення програми
Завантажити зразок угоди резидентом

Проект реалізовується в рамках партнерства польських міст-організаторів резиденцій – Кракова, Ґданська та Варшави, а також двох літературних асоціацій: «Unia Literacka» та Асоціація перекладачів літератури. Результатом цієї співпраці будуть не лише організовані резиденції у трьох містах-партнерах, але і спільна сторінка в інтернеті, мета якої — просування ідеї літературних резиденцій та інформування про наявні стипендії в Польщі й за кордоном.

Більше інформації за посиланнями:
literaryresidenciespoland.pl
sdk.pl

Джерело: naszwybir.pl.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Літературні резиденції у Варшаві для письменників і перекладачів із Білорусі, України…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В закарпатській кузні «Гамора» відкрили барельєф відомому словацькому письменнику

Барельєф кодифікатору словацької літератури Людовіту Штуру встановили на будівлі відомої кузні в селі Лисичево за кошт уряду Словаччини. Про це повідомляє mukachevo.net.

Закарпатське село Лисичево дл

Прокляття в картинках)

Хоча уже промайнуло понад десять днів, як історія Юрія та його прокляття завершилась, але в мене виникло бажання показати вам моїх героїв.

Тому прошу зустрічати:

Юрій

Панас

Як вам? Чекаю ваших коментарів. Чи такими

Промокоди вихідного дня!

Доброго дня, мої чудові! Є у мене для Вас кілька подаруночків!)

Розіграємо сьогодні два промокоди до пристрасного роману «Донор»!

Два промокоди до веселої любовної історії «До нестями»!

Та один промокод до

В Україні запустили опитування про умови праці й гонорари ілюстраторів

Ілюстраторка Женя Олійник і аналітикиня незалежного аналітичного центру Cedos Тетяна Жерьобкіна запустили онлайн опитування для ілюстраторів, яке присвячене умовам праці у книговидавнич

Ефір щодо нової збірки о 20.00

Сьогодні у моєму інстаграмі невеличкий ефір про нову підліткову збірку моторошних історій від ВЦ «Академія»(не самвидав) під назвою «Очі з чорного дзеркала», в якій є моє оповідання «(Не) відпускаю тебе»
Подивитися

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"