Любов до письменництва

Любов до письменництва

Любов до письменництва

Недавно наткнулась на одну цікаву цитату: “Є три причини , по яких стають письменником. Перша: вам потрібні гроші; другий: ви хочете сказати світові щось важливе; третя: ви не знаєте, чим зайняти себе довгими зимовими вечорами” (Квентін Крісп).

Чому я люблю цю справу?

Писати почала доволі давно. Правда, спочатку навіть і не думала над тим, щоб займатись цим серйозно. Це було для мене своєрідною психотерапією: з’являлись важкі думки – виливала їх на папір. Такі зовсім маленькі нариси, повні емоцій. Зараз, перечитуючи їх, розумію, що це теж свого роду повноцінний твір. Таких коротких нотаток назбиралось у мене досить багато: діалоги, монологи, описи природи, людей. І напевно все так і залишалось, якби не конкурс “Кохання не купити”.

Відверто кажучи, тоді навіть не думала, що зможу написати цілий роман. Це здавалось таким недосяжним, надто відповідальним. Але з’явилась ідея, і вона не дала мені більше спати спокійно, поки я не взялась за написання. І рівно за місяць я завершила свій перший роман “Серед моря безнадій”. 

Цей досвід насправді дав мені дуже багато: навчив краще формулювати думки, знову згадати ті години, проведені за вивченням української мови. Але найважливіше – він дав мені усвідомлення того, чому я люблю писати.

Писати для мене – це бути собою. Інколи засмученою, інколи радісною, розчарованою або сповненою натхнення. Писати – це не лицемірство, не брехня. Це спосіб говорити правду, такою, якою вона є. Деколи надто жорстоку, без прикрас, сумну чи радісну. Але правду.

Писати для мене – це свобода. Свобода емоцій і почуттів, політ фантазії, свобода душі. Коли зі слізьми на очах о другій ночі стискаєш ручку або смієшся перед монітором. Коли шукаєш посеред дороги якийсь клаптик паперу або відкриваєш нотатки в телефоні, бо з’явилась ідея. Коли довго не можеш заснути, бо в голові – сотні думок.

Писати для мене – це жити. Жити трохи більш щасливо. І бути щирою. Хоч десь, серед бруду і брехні, бути нарешті щирою – перед собою і людьми.

 

А що означає писати для вас? Чому ви любите цю справу?
 

Оригінал статті на Букнет: Любов до письменництва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"