Кропивницький: З нагоди Всесвітнього дня поезії «ярмаркували» в бібліотеці

Кропивницький: З нагоди Всесвітнього дня поезії «ярмаркували» в бібліотеці

Тематичний цикл заходів, приурочений до Всесвітнього дня поезії, відбувся в обласній бібліотеці для юнацтва ім. Євгена Маланюка. Про це пише golos.com.ua.

Для відвідувачів працювали святкові локації: фотозона, книжкова виставка «Кохання — чисте джерело поезії», оригінальні книжкові викладки поетичних збірок, віршовані послання від чоловіків-поетів та літературний інтерактив, на якому читачам пропонувалося продовжити на власний смак відомий уривок із вірша Ліни Костенко про весну.

Днем літературних відкриттів став для відвідувачів «Ярмарок поезії». Зокрема, цього дня відбулося відкрите засідання літературного клубу «Ліра» та зустріч із місцевою поетесою Надією Гармазій.

Своїми виступами глядачів порадували постійні учасники літературного клубу «Ліра» Леся Міронова, Світлана Ніколаєвська, Вікторія Кравченко та Василь Левицький. Виступили відомі місцеві письменники Микола Барабуля, Антоніна Корінь (на знімку), Зінаїда Андріяшевська та керівник літературного клубу «Ліра» Олександр Косенко.

Лунала відеопоезія від учасників клубу Максима Брички та Марини Єрмолаєвої.

Загалом вірші звучали у книгозбірні впродовж трьох годин.

Організатори заходів переконані, що сучасне прагматичне суспільство рідко дослухається до поетів, які є виразниками думки нації. Більшість людей, на жаль, нечасто бере до рук збірку поезій, а знання українців обмежуються шкільною або ж інститутською програмою.

Довідково

Всесвітній день поезії започаткований 1999 року на 30-й сесії ЮНЕСКО. Поезія, як зазначено в ухвалі організації, може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якнайширшу громадську увагу.

Тетяна ЛЕВІНСЬКА

Фото надані автором

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Кропивницький: З нагоди Всесвітнього дня поезії «ярмаркували» в бібліотеці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Букерівська премія обрала назву для своєї статуетки

Букерівська премія оголосила результати відкритого голосування, під час якого обирали ім’я для її статуетки. Про це йдеться на сайті The Booker Prize.
 
До короткого списку імен увійшли

ТНМК записали трек на вірш Кіплінга у перекладі Стуса, щоб зібрати на дрон

Гурт ТНМК презентував новий кліп та композицію «Коли», створену на слова поезії “If” Редьярда Кіплінга у перекладі Василя Стуса.
 
За словами одного з лідерів гурту Олександра (Фоззі) С

Конкурс Best Book Design from all over the World оголосив переможців

Конкурс книжкового дизайну Best Book Design from all over the World оголосив переможців 2023 року. Про це повідомляється на сайті фонду Stiftung Buchkunst, його організатора.
 
Головний

У боях під Бахмутом загинув культуролог і перекладач Євген Гулевич

У боях під Бахмутом 31 грудня 2022 року загинув редактор, перекладач та магістр культурології Євген Гулевич, якого донині вважали зниклим безвісти. Про це на своїй фейсбук-сторінці пові

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"