Критика — це погано для починаючого автора?
Вчора я прочитала один блог і коментарі під ним. І вони змусили мене замислитись про критику та її місце в житті автора. Чи потрібна вона взагалі. І чи критика не знецінить автора.
Я вважаю, що об’єктивна критика необхідна, особливо для тих, хто тільки починає свій шлях у письмі. Вона допомагає побачити помилки, які ми самі можемо не помічати, і вчить не стояти на місці. Бо ми часто знаємо, що хочемо сказати, але інколи губимося в сюжеті, ритмі чи деталях.
Ми пишемо історії не лише для себе, а й для читачів. Нам важливо, щоб текст був зрозумілим, живим, щоб його хотілося читати далі. Саме тому робота над помилками — це не поразка, а крок до того, щоб історія стала сильнішою і читабельнішою.
Проте критика буває різною. Я категорично проти тієї, де автора обливають брудом, принижують або просто виливають власний поганий настрій. Така «критика» не допомагає і не має нічого спільного з розвитком.
Чи засмучує критика? Так, особливо на початку. Я людина емоційна, і, можливо, спершу мені буде боляче. Можливо, навіть захочеться поплакати. Але сльози — це лише вода. Коли емоції стихають, з’являється простір для думок. І саме тоді критика може показати те, чого я раніше не бачила.
Для мене об’єктивна критика — це не зло. Це можливість стати кращою, уважнішою до свого тексту, сильнішою як авторка. Бо кожне виправлення — це ще один крок до історії, яка справді зможе торкнутися читача.
Оригінал статті на Букнет: Критика — це погано для починаючого автора?
Блог
Перша тисяча прочитань та знижка у колеги ❤️Всім привітики!
Рада бачити вас у своєму блозі. Сьогодні в мене маленька, але дуже важлива перемога — перша тисяча прочитань! У моєї книги: «МОЯ. БЕЗ УМОВ» Шкода, що не встигла заскрінити кругленьку цифру,
Шевченківська премія-2026 оголосила короткі спискиВідбувся другий тур конкурсу на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2026 року. Про це повідомили на сайті премії.
Серед номінантів на премію в номінації «Проза»:
За останній рік середня ціна на книжки в Україні зросла щонайменше на 20–30%. Про це повідомляє Українська видавнича асоціація, спираючись на аналіз даних від членів асоціації.
За дани
На території Ужгородського національного університету відкрили погруддя національного поета Румунії Міхая Емінеску. Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці Закарпатської ОВА.
Ур
Попри всі виклики, 2025 рік приніс багато нових дитячих книжок — яскравих, різних, часом дуже несподіваних. Редакція «Читомо» перечитала видання для дошкільного та молодшого шкільного в
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.