Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив переможців 2023 року 

Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив переможців 2023 року 

Конкурс професійної журналістики «Честь Професії» оголосив переможців 2023 року. Мета премії – виявити та заохотити визнанням журналістські матеріали високої професійної якості, акцентувати на важливій соціальній ролі та необхідності поваги до якісної журналістики.

 

Основні номінації

 

Найкраще інтерв’ю

 • Дмитро Лиховій та Леся Шовкун з матеріалом «Рома не хотів би, щоб ми плакали. Він хотів би, щоб ми перемогли. Письменниця Світлана Поваляєва – про свого сина Романа Ратушного», що вийшов у «Новинарні».

 

Найкраще інтерв’ю в локальному медіа

 • Ганна Силаєва за матеріал «Володимир Вакуленко: вбивство і спадок письменника», оприлюднений «Суспільне Харків».

 

Найкращий репортаж

 • Дмитро Фіонік «“Ми повернемося до Маріуполя”. Стратегія єпископа Геннадія Мохненка та його капеланів» для LIGA.net.

 

Спеціальні призи

 

Найкращий репортаж у локальному медіа

 • Дмитро Кузубов «Сльози, молитви та черешня, яку нікому їсти. Як живуть під обстрілами в Циркунах на Харківщині» для Української Правди.

 

Найкраще новинне висвітлення резонансної події

 • Тарас Ібрагімов, Олена Дуняк «Зайченя терпи. Репортаж з Дніпра: як рятують людей з-під завалів» для Суспільне Мовлення.

 

Найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа

 • Дар’я Янушкевич «Вибух на Валу в Чернігові: як це відбувалося та які наслідки» для Суспільне Чернігів.

 

Найкраща аналітика

 • Ігор Токар, Микити Ісайко, Павло Холодов, Кирило Овсяний «Зібрано базу стратегічних військових об’єктів у Криму» для Радіо Свобода.

 

Найкраща аналітика в локальному медіа

 • Андрій Тіток «Трисерійний документальний фільм «Битва за Чернігів» для Суспільне Чернігів.

 

Найкраще розслідування

 • Алла Садовник, Інна Білецька, Олександр Стратонов, Владислав Васильченко, Світлана Коваль, Анна Калаур та Павло Ільчук «Буча 22» для Суспільне Мовлення.

 

Найкраще розслідування у локальному медіа

Ганна Хіночик, Владислав Мартинчук «Інформована згода, як дозвіл на здирництво: як легалізують побори у лікарнях» для Четверта влада.

 

Найкраща публіцистика

 • Дмитро Фіонік «Війна з Богом. Як Росія здійснює церковну окупацію на захоплених територіях» для LIGA.net.

 

Найкраща публіцистика в локальному медіа

 • Георгій Ерман «Іран та Україна. Як 30 років відносин перетворились на смерті і брехню» для BBC News Ukrainian.

 

Спеціальні номінації

 

За відданість професії за найтяжчих умов

 • Олег Батурин «“Як будете розстрілювати, дозвольте мені востаннє побачити наше рідне синє небо”. Історії бранців “руского міра”», Центр журналістських розслідувань, The Reckoning Project: Ukraine Testifies.

 

Надія журналістики

 • Ольга Кириленко «“По телевізору кажуть, що ми перемагаємо. Знали б вони, якою ціною”. Один день у стабілізаційному пункті Бахмута» для Українська Правда.

 

Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності

 • Олеся Біда «Від ГУЛАГу до колонії в Оленівці: жінки у вʼязницях росіян (Матеріал у двох частинах)», hromadske.ua.

 

Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів та журналістської етики під час війни

 • Анастасія Горпінченко, Яків Любчич «Таємні записки з полону: як ексвійськовий передавав інформацію дружині» для Слідство.Інфо.

 

Одним фронтом

 • Вероніка Хорольська, Сергей Сидоров, Маргарита Огнева, Катерина Рождественська, Надя Кельм, Євгенія Дроздова, Денис Губашов, Інна Гадзинська «ЯДЕРНИЙ ТЕРОР. Як Росія взяла в заручники АЕС і енергодарців» для Запорізький центр розслідувань.

 

Найкращий аудіоматеріал

 • Яна Супоровська, Анастасія Федоськіна, Дмитро Пальчиков «Справа №5. Місто-фенікс. Говоримо з Віктором Ющенком» для  The Ukrainians.

 

Нагадаємо, цього року на конкурс «Честь Професії 2023» було подано 1037 матеріалів. Також у межах відзнаки заснували спеціальні номінації «Одним фронтом» від BIHUS.Info, «За відданість професії за найтяжчих умов» від Наглядової ради конкурсу, «Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів та журналістської етики під час війни» від комісії з журналістської етики, «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності» від ГО Жінки в медіа за підтримки IFES Ukraine.

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Конкурс для журналістів «Честь Професії» оголосив переможців 2023 року 

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"