Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа

Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа

Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно, а також гарантувати покарання для всіх, хто причетний до залякування представників преси. Лист опублікували на офіційному сайті організації.

У зверненні комітет визнає складні виклики, які стоять перед Україною в умовах війни, і запевняє, що розуміє необхідність певних обмежень доступу до інформації чи територій у виняткових випадках із міркувань безпеки. Водночас у листі зазначають, що на третьому році повномасштабної війни медійна сфера в Україні залишається активною і динамічною.

 

«Ми дедалі більше занепокоєні сигналами про спроби уряду України безпідставно контролювати медіа та перешкоджати журналістським розслідуванням. Наші дослідження та розмови з українськими журналістами протягом останнього року виявили низку обмежень і втручань, які стримують свободу преси та завдають шкоди демократичним принципам», — йдеться у листі.

 

Комітет згадав випадки тиску на редакцію «Української правди», включно із забороною чиновникам спілкуватися з журналістами видання, що нібито ініційована радником президента Дмитром Литвином. У листі також ідеться про стеження та залякування українських журналістів-розслідувачів, а також випадки тиску під час отримання акредитації, про які повідомляли представники ЗМІ у 2023 році.

 

Додатково CPJ наголосив, що досі не притягнули до відповідальності осіб, причетних до залякування журналіста Юрія Ніколова, стеження за журналістом Bihus.Info, а також спроби вручення повістки журналісту Євгенію Шульгату. Комітет також висловив занепокоєння через законопроєкт №10242, який посилює кримінальну відповідальність за розголошення інформації з державних реєстрів під час воєнного стану.

 

«Будь-який тиск на незалежні медіа чи безкарність тих, хто залякує журналістів, є суттєвим кроком назад для демократичних прагнень України. Ми закликаємо Вас припинити будь-які форми стеження, переслідування та залякування журналістів з боку державних службовців і забезпечити відповідальність тих, хто підриває свободу слова в Україні», — підсумувала виконавча директорка CPJ Джоді Ґінзберґ.

 

Як повідомлялося, українські медійники закликають депутатів не голосувати за ухвалення законопроєкту №10242, котрий передбачає 8 років позбавлення волі за розповсюдження закритих даних із реєстрів.

 

Чільне фото: imi.org.ua

Оригінал статті на Suspilne: Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Могилянці вперше вручили премію з есеїстики Джудіт Турман

У Києво-Могилянській академії відбулася перша церемонія вручення премії з есеїстики, котру започаткувала Джудіт Турман. Про це повідомили на сайті університету.
Першою лавреаткою премії

Вийшла книжка про історію суду з Дональдом Трампом у справі про секс-насильство

У США вийшла друком книжка журналістки та письменниці Джин Керролл, яка звинуватила Дональда Трампа у сексуальному насильстві й домоглася двох судових рішень на її користь. Про це повід

Полонений росією журналіст Дмитро Хилюк перебуває в колонії у Владімірській області рф

Нещодавно звільнений з російського полону український військовий розповів, що востаннє бачив полоненого росією журналіста УНІАН Дмитра Хилюка на початку травня у виправній колонії №7 у

Засідання суду щодо вбивства Володимира Вакуленка знову перенесли

У Дзержинському районному суді Харкова не відбулося чергове слухання у справі про вбивство  письменника Володимира Вакуленка. Про це повідомляють кореспонденти медіа «УП.Культура» із за

На Чернігівщині обговорили відновлення культурної спадщини, що постраждала унаслідок війни

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики провів виїзне засідання, присвячене збереженню та відновленню об’єктів культури, що постраждали через злочинні дії російських загарб

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"