Комітет ВР з питань гуманітарної політики не підтримав скорочення видатків на культуру

Комітет ВР з питань гуманітарної політики не підтримав скорочення видатків на культуру

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримує скорочення видатків на культуру у проєкті державного бюджету на 2022 рік і наполягатиме на належному фінансуванні цієї сфери. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Комітету.

Народний депутат і голова Комітету Микита Потураєв зауважив, що зміни державного бюджету стосуються підтримки кіно- і телевиробництва, книговидання, підтримки закладів культури. Як повідомляє Укрінформ, Потураєв переконаний, що всі члени гуманітарного комітету подаватимуть поправки до проєкту бюджету і наполягатимуть на їх врахуванні для того, щоб «українська культура і працівники культури отримали належне фінансування, а українські громадяни отримали належні і якісні культурні послуги».

 

«Наш комітет не може сприйняти ті пропозиції, які надійшли від уряду щодо проєкту державного бюджету саме в нашому сегменті, бо він зменшений у порівнянні з минулим роком. При тому, що ми не вважаємо, що ситуація з дохідною частиною така критична, щоб можна було зменшувати витрати на культуру», − зазначив він.

 

Потураєв висловив сподівання на конструктивну позицію уряду.

 

«Я переконаний, що ми знайдемо порозуміння. Але ми будемо вимагати, звичайно, збільшення фінансування на українську культуру в широкому розумінні цього слова. Бо без цього ми, на жаль, не зможемо підтримати цей проєкт бюджету», – зазначив він.

 

Як стало відомо народній депутатці Інні Совсун, у проєкті бюджету не передбачили виділення коштів Українському інституту книги на закупівлю книжок для бібліотек, про що вона повідомила на своїй фейбсук-сторінці.

 

За джерелами Читомо, Український інститут книги очікував збільшення фінансування на закупівлі книжок для бібліотек з 49 мільйонів до 183 мільйонів гривень, що дозволило б вийти на рівень поповнення фондів на 1,1 мільйона примірників. В установі сподіваються на дозвіл Міністерства фінансів на надання Інститутом грантів на видання книжок, проведення подій з промоції читання і виділення на це додаткових коштів.
В цілому, очікується, що на 2022 рік Інститутові виділять 681 мільйон гривень.

 

Минулого тижня оприлюднили проєкт державного бюджету на 2022 рік. У ньому на статті, пов’язані з книговиданням, передбачили 180,5 мільйона гривень.

 

Нагадаємо, у бюджеті на 2021 рік на книжкову сферу виділяли понад 150 мільйонів гривень.

 

Оригінал статті на Suspilne: Комітет ВР з питань гуманітарної політики не підтримав скорочення видатків на культуру

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поезія Мусаковської і Андруховича — нові переклади за кордоном

У США вийшли поетичні збірки Set change («Зміна декорацій») Юрія Андруховича та The God of Freedom («Бог свободи») Юлії Мусаковської. 
Поетична збірка Юрія Андруховича вийшла в американ

У Львові одну з вулиць перейменували на честь Ірини Фаріон

У Львові вулицю Технічну перейменували на честь Ірини Фаріон — мовознавиці, громадської діячки та колишньої депутатки, вбитої у липні 2024 року. Рішення про це ухвалили на засіданні Льв

Переклади осені: іспанська фантастика, американський роман і політична сатира зі Шрі-Ланки

Цієї осені ледь не кожне українське видавництво стикнулося із затримками з друком. Втім, це не завадило порадувати читачів новинками, адже ідеальний сезон для проведення часу із книжкою

Російську літературу переробляють на туалетний папір на Волині

У Ковелі збирають російську літературу для подальшого перероблювання. Ініціаторами стали місцеві волонтери громадської організації UA Resistance Foundation.
Зібрані книжки активісти від

Лавреат Гонкурівської премії Камель Дауд опинився в центрі судового скандалу

Камеля Дауда, цьогорічного лауреата Гонкурівської премії, звинуватили у використанні реальної історії життя пацієнтки його дружини як основи для роману «Гурії».
Роман розповідає історію

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"