Меню

Коли квітне сакура?

Букнет Коли квітне сакура?

Коли квітне сакура?

Вітання! Нещодавно я придбала книгу нашого літнетівського автора Володимира Сіверського «Коли квітне сакура».  У цього письменника вельми цікаві, атмосферні та продумані історії, що викликають захоплення і натхнення. Проте книга – це виклик своїй уяві та мисленню.

 

Анотація

Давним-давно жив собі в Японії юнак на ім’я Котаро Норінага, навчався, грав на флейті й писав вірші. Одного разу він почув, що в далекій провінції живе юна красуня Ханако Мінамото, про чию вроду ходять легенди. Щовесни дівчина чекає, коли в неї на подвір’ї розквітне сакура, віщуючи кохання. От тільки свою руку й серце Ханако воліє віддати справжньому самураю, а не романтичному юнакові. І тоді Котаро вирішив стати таким, яким хоче його бачити красуня. Але дорога самурая довга й непроста, й поки Котаро віддавав усі сили тренуванню, над Японією нависла загроза монгольської навали. Кохання до жінки здатне перетворити слабкого юнака на мужнього чоловіка, а любов до батьківщини — на безсмертного героя. Що ж обере Котаро? Чи розквітне нарешті сакура на подвір’ї Ханако Мінамото?

З огляду на анотацію стає зрозуміло, що розповідь буде про японського юнака, закоханого у японську дівчину. Події відбуваються на території сучасної Японії у XIII ст. Я була заінтригована вже самим сеттінгом, бо ж нечасто наші українські письменники можуть собі дозволити такий ризик – писати про те, що нашій українській свідомості чуже та видається незрозумілим. Азійська культура вельми цікава та насичена, але далека від нас та майже нами українцями не вивчається. Я прихильниця японської культури, тож книга привабила мене. А вкупі з іменем автора, чиї роботи мене вражають, вона набула особливої ваги.

Тож яка це книга? Тут варто попередити – це зовсім не те, що ви очікуєте побачити. Зовсім не те, що зазвичай подається на розгляд підлітків. Це новий подих, новий підхід, свіже повітря серед усього існуючого на нашому ринку, глибока мудрість, закладена у простих реченнях. Коли я тільки починала читати, мені видалося, що колись у подібному стилі писалися наші народні казки – повчальні оповідки, прикрашені вдумливими філософськими розмовами із романтизованими персонажами на тлі історичних подій. Неймовірна суміш формує картину, непритаманну нашим письменникам, не читану нашими читачами, проте не менш привабливу.

У березні я мала змогу прочитати збірку японських казок. Порівнювати зле, але я вхопила суть та розуміння японського пера і можу сказати, що Володимир переконує мене своєю історією у тому, що дійство відбувається на відповідній території та з відповідною ментальністю. Йому вдається занурити мене як читача у ту незвичну атмосферу, зостатися там, а потім, винирнувши, задуматися над деякими життєвими цінностями. Що цікаво, авторське перо зовсім не відповідає сучасному. І якщо не знати, то важко здогадатися, що «Брама в антисвіт» та «Коли квітне сакура» – це труди одного і того ж автора.

Однак, попри те що це така нетипова для української аудиторії книга, спрогнозувати, хто нею зацікавиться, складно. «Коли квітне сакура» розміщується на полицях дитячої літератури, але, як на мене, це не зовсім правильно. Якщо поміркувати, то хлопчакам ця історія не сподобається – не такі пригоди їм потрібні, та й про дівок вони ще так не мріють – щоб у романтичному плані. Для дівчаток же може згодитися. А мені ж видається, що ця книга здатна привернути увагу молоді, котра саме починає шукати себе і до всього ж має певну зацікавленість у японській культурі. А також деяких дорослих. У передісторії до книги Володимир написав надзвичайно важливі слова:

«Навіть попри великі відстані, що відділяють різні етноси, приклади патріотизму нерідко є цілком ідентичними. Адже любов до Батьківщини – це почуття, спільне для всіх мешканців нашої планети». 

Можливо, варто було вибрати інший стиль обкладинки та іншу аудиторію? Бо це справді незвичайне чтиво для незвичайних людей, особливих людей, котрі мають розплющені очі, або ж бажають перестати бути сліпими.

Рекомендую.

Оригінал статті на litnet.com: Коли квітне сакура?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення