Меню

Коли варто писати, для чого і чому (позиція)

Букнет Коли варто писати, для чого і чому (позиція)

Коли варто писати, для чого і чому (позиція)

Коли ведемо мову про літературу, на мою думку, слід брати до уваги, що через людину, обдаровану відповідним талантом, відбувається своєрідна пізнавальна експансія в текстовому форматі. Особистісна буттєвість літератора проектує через образно-смислові посили відповідні поведінкові мотиваційні критерії для осягнення їх читачем. Це означає, що свідомість на ґрунті долучення до образів та смислів, а також оперування ними у сюжеті, так чи інакше, але або позитивно формується, або руйнується (принаймні, піддаються нищенню бар’єри-захист самоусвідомлення на ґрунті конструктивних критеріїв). 

Буває, що несумлінні автори насичують текст злобою та нереалізованими в житті амбіціями, наче «виливаючи» негатив від зіткнення з буттєвими проблемами «на голову» читача. І відтак, творець тексту несе відповідальність за вкладені в свій літературний доробок світоглядні значимості, висновки, зрештою, за свій життєвий досвід, який многомірно образно структурується в літературному витворі. Не може гірке джерело давати солодку воду, — зазначає Спаситель у Євангелії. Не можливо, — також зауважує Він, — щоби із рослини, що народжує колючки, були оливкові плоди (приблизна цитація). 

Відтак, автор, який береться за перо, так чи інакше, описує свій внутрішній світ для читача, не залежно від сюжетної чи образно-місткої композиції. І останній долучається до нього, сприймає його у свою душу, ревізує його свідомістю. Нарешті, має вимір сопричасності з авторським світоглядом.

Тому писати для інших — означає або руйнувати, або підтримувати їхню свідомість і душу. Літератор відповідає за свої творіння і має, перш ніж вилити воду на млин чийогось мислення, дослідити, чи не є та вода із отруйних глибин власного самоусвідомлення, чи не є вона каламутною, яка вносить безлад і сум’яття, дезорієнтацію в ціннісно-світоглядному сприйнятті-осягненні буттєвості споживачем відповідного контенту.

Перш, ніж писати, вважаю, слід внутрішньо віднайти гармонійний настрій та устрій у собі, щоби подарувати цей вимір сприйняття життя читачеві.    

 

Оригінал статті на booknet.com: Коли варто писати, для чого і чому (позиція)

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення