Кожна четверта міськрада порушує мовний закон під час засідань

Кожна четверта міськрада порушує мовний закон під час засідань

За результатами перевірки 50 місцевих рад 24% органів місцевого самоврядування порушують мовний закон під час пленарних засідань. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь на своїй фейсбук-сторінці.

Дослідження охопило громади 10-ти областей України, серед яких Київська, Дніпропетровська, Запорізька,  Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська та Чернігівська. Окрім того, Кремінь зазначив, що аналізували дотримання мовного закону саме у тих областях, з яких раніше надходили повідомлення про порушення.

 

Ознаки порушень, як з боку представників органів місцевого самоврядування, так і громадськості, виявили у 12 місцевих радах:

 

  • Білгород-Дністровська міська рада та Болградська міська рада (Одеська область); 
  • Новгород-Сіверська міська рада (Чернігівська область);
  • Зміївська міська рада та Донецька селищна рада (Харківська область);
  • Кролевецька міська рада та Шосткинська міська рада (Сумська область);
  • Вишгородська міська рада (Київська область);
  • Кропивницька міська рада (Кіровоградська область);
  • Самарська міська рада та Синельниківська міська рада (Дніпропетровська область);
  • Запорізька міська рада.

 

У звіті зазначили, що порушення мовного законодавства частіше трапляються на нижчих рівнях органів місцевого самоврядування. Окрім того, вказали також на погану якість записів звуку та відео під час пленарних засідань, що своєю чергою ускладнює фіксацію порушень.

 

Під час аналізу інтернет-представництв місцевих рад, а саме 177 сайтів та сторінок органів місцевого самоврядування у соціальних мережах, порушення виявили лише у 13. 

 

«Такі випадки переважно поодинокі та незначні. Більшість сайтів, а саме 58%, мають виключно українськомовну версію, 38% — надають інформацію українською та мовами Європейського Союзу. Лише Харківська та Одеська міські ради зберігають російськомовну версію сайту поряд з українською та англійською», — написав Кремінь.

 

Моніторинг міських рад провів Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови з метою перевірити дотримання статті 12 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (органи місцевого самоврядування, зокрема під час засідань, заходів, зустрічей, мають спілкуватись українською мовою) та частини 6 статті 27 (вебсайти та вебсторінки органів місцевого самоврядування в соціальних мережах мають бути державною мовою).

 

Як повідомлялось, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь упродовж 2024 року отримав 2314 звернень щодо порушення мовного закону.

 

 

Чільне зображення: FreePik

Оригінал статті на Suspilne: Кожна четверта міськрада порушує мовний закон під час засідань

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Видавництво 21 зняло з продажу роман про танцівницю Донбасу, «ополченців» і переслідування євреїв в Україні

Видавництво 21 ухвалило рішення зняти з продажу роман «Танцівниця з Донбасу» чеського письменника Міхала Шефари через поширення в книжці російських наративів, антиукраїнських стереотипі

Адміністрація Трампа обмежила використання сотень термінів

Адміністрація президента США Дональда Трампа наказала федеральним відомствам обмежити використання або повністю уникати близько 200 термінів. Про це повідомляє видання The New York Time

У США припинили фінансування Міжнародної програми з письменства Університету Айови

Американська міжнародна програма письменників (International Writing Program, IWP) університету Айови втратила фінансування у розмірі 1 мільйона доларів. Відповідне рішення ухвалило Бюр

Поезію Тараса Шевченка вперше переклали бенгальською мовою

До 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Індії вийшов перший переклад його поетичної збірки бенгальською мовою. Про це перекладачка Мрідула Гош повідомила на своїй фейсбук-

Проти невігластва та стереотипів: книжка про права жінок Ірини Славінської «Слово на літеру “Ф”»

Для дорослих, підлітків і дітей – нова книжка Ірини Славінської, що вийшла у Видавництві Старого Лева, подає «особисті нотатки щодо фемінізму та певних сумнівів, які можуть виникати при

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"