Книжковий стартап з США Literati зібрав $52 млн інвестицій

Книжковий стартап з США Literati зібрав $52 млн інвестицій

Онлайн-клуб книжкових рекомендацій Literati зі штаб-квартирою в Остіні, штат Техас, зібрав в лютому 2021 року $40 млн (близько $1 млрд 113 млн гривень) інвестицій в ході залучення коштів на розвиток бізнесу. У попередньому раунді венчурного фінансування Literati зміг отримати $12 млн ($333,9 млн гривень), повідомляє видання Publishers Weekly.

Такий видатний, за мірками книжкового бізнесу, результат пояснюється вдалою бізнес-моделлю Literati. Сервіс був створений у 2017 році як книжковий клуб і соціальна мережа в допомогу батькам, які шукали книги для своїх дітей.

За щомісячну плату у $9,95 на місяць (десь 276 гривень) члени клубу щомісяця отримували посилку з п’ятьма новими книгами, персональним рекомендаційним листом і дрібничками-сувенірами. Батьки могли вибрати та придбати вподобані їм книги або безплатно повернути їх відправнику. Надіслані книги продавалися за відпускними цінами видавництв, тобто зі знижкою.

Книжковий стартап з США Literati зібрав $52 млн інвестицій

Приклад наповнення щомісячного боксу від Literati

Торік Literati відкрив відразу п’ять клубів для дорослих читачів під керівництвом своїх основних спонсорів – “Світил” (“Luminaries”), якщо використовувати мову сервісу. У їх число увійшли зірка баскетболу Стефан Каррі, лауреат Нобелівської премії миру Малала Юсафзай, засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон і популярна письменниця Сьюзен Орлеан.

Спонсором п’ятого клубу стала американська некомерційна організація Фонд Джозефа Кемпбелла. Члени кожного клубу отримують одну книгу на місяць, яку вони як і раніше вільні купити або відіслати назад, особистий лист від спонсора і доступ до онлайн-дискусій з іншими членами клубу.

За словами виконавчого директора Literati Джесіки Юінг (Jessica Ewing), членство в клубі допомагає відповісти на головне питання всіх любителів книг: що почитати? Крім того, Literati дозволяє читачам вступити в онлайн-спілкування один з одним. За словами Юінг, складання персональних рекомендацій в ході подальшого зростання компанії лише частково буде відбуватися із залученням штучного інтелекту і великих даних, тоді як головний упор буде зроблений на особисте спілкування членів клубу.

Від початку своєї діяльності Literati зростав на 300% в рік, і компанія отримала особливо значний імпульс до розвитку у 2020 році, під час карантину. Сьогодні вона розсилає сотні тисяч дитячих книг в місяць, і тепер її штат складають понад сто осіб, половина з яких займаються комплектуванням посилок і підтримкою клієнтів. Literati співпрацює з 75 видавництвами, віддаючи перевагу невеликим і незалежним компаніям з їх нестандартним і різноманітним асортиментом.

Оригінал статті на Читомо: Книжковий стартап з США Literati зібрав $52 млн інвестицій

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"