Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті

Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті

Страшно депресивна назва огляду склалася, правда? Аж ніяк, скажу я вам. Є багато причин для того, щоб ви взяли до рук хорошу книжку і повісили назад у шафу нове вбрання, в якому планували йти на залюднену новорічну вечірку. На кожну поважну причину провести новорічну ніч сам-на-сам із книжкою знайдеться і книжка підхожа. Приміром, якщо ви…

…ніжна лірична натура і волієте зануритись у тонкі переживання:

Фенні Флеґґ, “Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»”

Дві переплетені між собою жіночі історії. В одній дуже літня пані спілкується з жінкою, що переживає початок менопаузи, який супроводжується гормональними перепадами, депресивним станом і особистісною кризою. Старенька “заговорює” молодшу повчальними історіями, допомагаючи їй подолати черговий перехідний період. А історію вона їй розказує про не таке давнє минуле. Дві подруги відкрили кав’ярню на півдні Штатів, виховують сина однієї з них і причетні до вбивства дуже поганого чоловіка (не зовсім подруги, партнерки, хоча лесбійські мотиви в романі притлумлені). Дивна книжка. У тому сенсі, що в мішанці зґвалтувань, убивств, расизму, гомофобії, нещасних випадків, численних втрат близьких-коханих головним залишається фінальне переконання: все у всіх буде добре і поруч завжди знайдеться хтось мудрий, хто виведе нас за ручку до нового етапу життя.

Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті

…ексцентрик із злегка схибленим почуттям гумору і завжди робите по-своєму:

Річард Фейнман, “Та ви жартуєте, містере Фейнман!”

Цю книжку написав лауреат Нобелівської премії з фізики, який розробляв теорію квантів у електродинаміці. Ні, це не “складнопідрядна” наукова монографія, це автобіографія, а точніше – збірка байок і випадків, які відбувалися з одним дивакуватим і трішки не від світу цього науковцем. Скажімо, Фейнман обожнював грати на бонґо, а за хобі мав зламувати складні сейфові замки. Чого вартий опис захисту дисертації, в якому комісію очолював ще один відомий ексцентрик від “важкої науки” – Альберт Ейнштейн! Окрема частина книжки оповідає про участь фізика-теоретика у відомому Мангеттенському проєкті – секретній місії зі створення атомної бомби. Тут уже все, ясна річ, не так весело, але досі дуже пізнавально. Назва книжки – це репліка жіночки, яка щойно спитала у фізика, що додати до чаю, вершків чи лимону, а він відповів: “І те, і те, будь ласка”. Така й книжка: вершки з присмаком лимону – наче щось непоєднуване, але на диво смачно.

…послідовний мізантроп і тримаєтеся подалі від людей:

Стенлі Мілґрем, “Покора авторитету. Погляд експериментатора”

Це дослідження з соціальної психології, яке вже стало класикою. Але читається воно й понині як надсучасний трилер. Мілґрем проводив експерименти, в яких одна людина била іншу струмом, власноруч корегуючи рівень напруги відповідно до наказів авторитетного керівника експерименту. Ви здивуєтесь, як швидко виконавець забував, що рівень напруги вже сягнув смертельного, коли йому віддавали черговий наказ: “Тисни важіль! Бий!”. “Я просто виконував наказ”, — часто чуємо ми від злочинців, які воліють скинути з себе відповідальність. “Я робив те, що робили всі”, — часто чуємо ми в побуті. Саме такими фразами виправдовуються за ганебні вчинки. Мілґрем має що сказати з цього приводу: ми робимо всяку гидоту за першої ж нагоди, коли почуваємося вправі її зробити.

…неймовірно втомилися за рік і волієте просто розслабитись:

Роберт Ґалбрейт, “Кувала зозуля”, “Шовкопряд”, “Кар’єра лиходія”

Це детективна трилогія, пов’язана героями, які проводять розслідування: приватним детективом Кормораном Страйком і його секретаркою Робін (так, її звати як помічника Бетмена). І на випадок, якщо ви цього не знаєте: Ґалбрейт – пседво Джоан Роулінг. Між двома героями трилогії з роману в роман розгортається любовна інтрига, але ця любов – не ванільна, а щедро присмачена чилі. Він – син відомого рок-музиканта і його фанатки, був військовим, в гарячих точках втратив ногу, тепер напивається до нестями, бігає (повільно шкандибає, перепрошую) від кредиторів і розслідує заплутані кримінальні справи. Вона – повернутий контрол-фрік, дівчина-красунечка, яка розривається між стриманим подружнім життям (у перспективі) і захопливо-адреналіновою роботою з розслідування злочинів. Ця колоритна парочка та їхні пригоди згладжують часом банальні повороти у самому сюжеті розслідувань, скажімо, в убивстві супермоделі з першого роману чи складній фінансовій афері з третього.

Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті

…маєте занадто вишуканий смак, щоб гаяти святкову ніч на олів’є і мандаринки:

Мадлен Пакетт, Джастін Геммек, “Wine Folly. Усе, що треба знати про вино”

Ця щедра і красивезно ілюстрована книжка є насправді самовчителем і путівником одночасно. Вона ненав’язливо пояснить, як розпізнати добре вино, як правильно його споживати і куди швиденько помандрувати, щоб була нагода задіяти на практиці щойно набуті знання сомельє. Правила виробництва вина, правила дегустації, правила подачі, правила зберігання… І ви більше ніколи не назвете ламбруско шампанським. Якби, скажімо, так само цікаво видати правила дорожнього руху, відчутно поменшало б автопригод. Графіки, діаграми, інструкції ще ніколи не були таким захопливими. Та й чи багато ви знаєте інфографіки, яка б закликала грамотно і з користю для себе напиватися-без-похмілля? У книжки є лише один, але істотний недолік: до неї не додаються пробники вина.

…умієте вдосталь понудьгувати:

Колм Тойбін, “Майстер”

Грубий серйозний роман без різких сюжетних поворотів: можна пару разів задрімати, а прокинувшись, повернутися до читання – і це не зіпсує задоволення від книжки. Адже, як відомо, жодна ніч не триває так довго, як новорічна. Один визнаний ірландський письменник (Тойбін, власне) пише біографію іншого визнаного, але уже британсько-американського письменника Генрі Джеймса. У книжці описані чотири роки з життя Джеймса, з 1895-го по 1899-й. На початку героя спіткав гучний провал: освистали його п’єсу. Через чотири роки Генрі Джеймс – уже автор кількох потужних романів і має репутацію живого класика. Як він це зробив? Переїхав до іншої країни, самоізолювався, відмовився від сексу, був послідовним аскетом у їжі… Ідеальна книжка для самотньої святкової ночі.

Оригінал статті на Читомо: Книжки для тих, хто вирішив зустріти Новий рік на самоті

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"