Книгу «Весна озброєна» представили у Кропивницькому

Книгу «Весна озброєна» представили у Кропивницькому

25 серпня у Кропивницькому презентували антологію воєнної лірики «Весна озброєна». Це особливе видання побачило світ на початку місяця у столичному видавництві «Ліра-К» і вміщує поезії авторів з усіх куточків нашої країни — від нині тимчасово захоплених земель Харківщини, Луганщини, Донбасу і південних степів до обпалених війною Слобожанщини, Полісся і далі — до західних територій. Є також твори представників європейських країн. Усього в книзі — 142 імені, близько 30 з яких мешкають на Кропивниччині. Упорядником і літературним редактором збірки є голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Ініціаторами заходу виступили Кіровоградська обласна організація НСПУ та Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, де й відбулася презентація «Весни озброєної».

Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій

Присутні ділилися враженнями про те, як пережили перші тижні війни, що відчували, як і про що писали свої твори. Щемливі особисті історії, читання віршів, сподівання на перемогу — цими мотивами була пронизана поетична зустріч.

Під час цієї атмосферної розмови про такі важливі для кожного з присутніх і загалом для всієї України речі можна було послухати виступи поетів, чиї твори ввійшли до книги «Весна озброєна»: Антоніни Царук, Ольги Полевіної, Олени Трибуцької, Павла Чорного, Броніслава Куманського, Наталії Бідненко, Любові Єременко, Сергія Гейка, Надії Гармазій.

Ольга Полевіна

«Весна озброєна» — це своєрідний літопис новітньої боротьби українців за свободу, літопис бурхливого і драматичного часу, в якому живемо нині. Часу, який, на переконання упорядника книги, визначатиме розвиток подій в Україні й світі на десятиліття вперед. А може, й на століття.

Павло Чорний

На згадку про презентацію цієї особливої антології поети передали на зберігання до фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею примірник «Весни озброєної», а директорка закладу Ірина Смаглюк висловила побажання, щоб якомога швидше від обговорення книг воєнної лірики ми перешли до книг про нашу перемогу.

litgazeta.com.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Книгу «Весна озброєна» представили у Кропивницькому

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогів

Володимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра

Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мову

Під час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про

Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни Савки

Мар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
 
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо

В Одесі створили мапу об’єктів культурної спадщини, пошкоджених унаслідок ворожих атак

В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.

Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.

«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя Стуса

На стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"