Меню

Книги, що надихають. Рекомендації. Березень 2018р.

Букнет Книги, що надихають. Рекомендації. Березень 2018р.

Книги, що надихають. Рекомендації. Березень 2018р.

У мене є одне тверде переконання – людині, котра пише, потрібно багато читати.

Усі дочитані мною до кінця історії (а тут саме такі) рекомендовані для прочитання. Сюди не включені лише численні фанфіки, онлайн-манги, історії з Wattpad та Litnet, бо перераховувати їх не стане сил – зазвичай читаю їх паралельно з головною книгою. Читаю на трьох мовах, тому записую відповідно.

Попередні рекомендації: Книги, що надихають. Рекомендації. Зима 2017-18рр

Діана В. Джонс «Зачароване скло»

Ця письменниця була чарівницею, не інакше. Бо хіба могла б проста смертна написати такі книги? Магія, чарівні істоти, молоді чарівники, які навіть не усвідомлюють своєї сили, але в протистоянні злу вчаться ними користуватися, і чарівне поле-піклування, за який потрібен ще той догляд.

Манга «Noragami». Adachi Toka

Цікаво, що Adachi Toka – псевдонім двох дівчат, для яких манга «Noragami» стала першою оригінальною роботою. В історії розповідається про бездомного бога Ято, у якого немає навіть храму, та якимось дивом він все ще існує та, виконуючи будь-які побажання, допомагає кожному зустрічному смертному чи навіть богу.

«Художник зыбкого мира». Казуо Исигуро

Я перетворилась на вірного фаната цього британського письменника японського походження. Лауреат Нобелівської премії 2018, який у своїх «романах величезної емоційної сили розкрив прірву, що ховається під нашим ілюзорним почуттям зв’язку зі світом» (прим.: цитата з формулювання нагороди). Книга присвячена подіям Другої світової війни, однак не описує бойових дій, а показує переживання та відношення людей, які стали свідками зміни світу. Люди, у тому числі і головний герой – найзнаменитіший живописець довоєнної Японії, котрий доживає свого віку у спогадах, –  намагаються перебороти психологічні травми та жити далі.  

«Ресторан, де виконують бажання». Кендзі Міядзава

Японські казки відрізняються від наших звичних казок. Вони більш реалістичні, часом і жорстокі, показують сутності людей та розповідають, яким насправді буває життя. Тут безліч алегорій, парабол, метафор та символів. Міядзава писав їх для своїх учнів (він був вчителем у школі), однак дорослі також зможуть віднайти в цих історіях свій особливий сенс.

«Дорога в демоны». Глушковский

Читала за рекомендацією. Своєрідна історія про попаданців, яка сподобалась мені оригінальністю цього самого «попадання» в інший світ. Цікавий сюжет, який поступово розкриває світ для головного героя, у який він потрапив. Книга некомерційна, і деякі мінуси, звичайно, присутні, але загалом мені сподобалася.

«Колір магії». Террі Пратчетт

У дитинстві серії книг цього чудового британського письменника обійшли мене стороною. У книгарнях на полицях їх не було, а в мережу ще не зливали такої кількості піратського матеріалу. Але настав час, і я глибоко вражена! Ця сатирично-гумористична історія в жанрі фентезі покорила мене! Власний, особливий світ, колоритні персонажі, зі своїми чарами та вадами, неймовірні пригоди, а ще манера розповіді автора викликає захват: так писати – то ціле мистецтво! Спочатку важкувато звикнути, але потім ти повністю скоряєшся цим загадковим чарам!

«Робінзон» Арам Пачян

Читала за рекомендацією. 28-річний вірменський прозаїк свої оповідання пронизує почуттям самотності, дивакуватості, чужинства та нерішучості. Світ його героїв жорстокий і занедбаний, наче це відображення якихось внутрішніх протиріч письменника, які він вкладає у вуста своїх персонажів. Той світ дуже хаотичний, персонажі мимоволі переплітаються в єдиний клубок, що вражає своєю, схованою за словами, реалістичністю. Книга заслуговує на глибокі роздуми.

 

Оригінал статті на litnet.com: Книги, що надихають. Рекомендації. Березень 2018р.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення