Йоль та Норд. Духи Зими.

Йоль та Норд. Духи Зими.

Йоль та Норд. Духи Зими.

Людство вже звикло, що зимові свята то відпочинок, крихти вихідних днів, трохи червоної фарби на календарі. Реклама “Coca-Cola” створила чіткі асоціації. Всіх призвичаїла. 

Добрий дід у червоному кожушку з сивою бородою має влізти до димаря та занести у торбинці подарунки. Нагорода для слухняних діточок. Але ж звідки тоді з’явилися оті застереження: “Не вередуй, бо Санта все бачить. Будь слухняною дівчинкою, бо не отримаєш подарунка”? 

Свято. Жодних зобов’язань. “Happy New Yeart” від ABBA, що чується в тисячний, в мільйони раз в радіо етері. Діти вередують, дорослі байдикують. Грудень — це ж світлий місяць, чи як?

Чомусь всі забули, що перш за ті червоно-зелені стрічки на подарунковому папері, до шкарпеток над димарем, подарунків під подушкою — було інше свято. Темне, наче полярна ніч, страшне та давнє свято.  Йоль. 

Свято найдовшої ночі. Виття вовків у чорному лісі. Чуєш, дзвоники дзеленчать за  вкритим візерунками віном? Та то не Святий Миколай поспішає втішити дитятко цукерками. То давній, страшний дух. Крапмус. 

Він буде ходити вночі, пересуватися наче привид у тінях — від будинку до будинку, від дитячого ліжка до дитячого ліжка. 

Він знає, хто чинив зло, а хто був слухняним. Слухняні його не цікавить, добрі душі надто солодкі, щоб ними насититися. Ні, він шукатиме вогник зла. Темний, лихий, холодний — наче той мороз за вікном. Наче він сам. 

От, що зробить Санта Клаус неслухам? Внесе в чорний список? Покладе вуглинку в шкарпетку? Налякали! 

Крампус хапає вередуна з теплого ліжка, спочатку душить своїм довгим язиком, а тоді тягне надвір, до саней, кидає у величезний мішок до інших лиходіїв. 

Крізь хурделицю та мороз він мчатиме на самий Край Дев’яти світів, а тоді вниз — у Хель.  Найтемніше царство, царство вічної зими та порожнечі. 

До дорослих Крампус теж приходить. Шукає темні, лихі душі. Навіть, коли світ забув про нього, перестав остерігатися дзвоників за вікном. Крампус нічого не забув.  Тому краще поводьтеся чемно та  “You Better Watch Out” (“Дивись на всі боки”) бо справжній, давній Дух зими вже блукає містом. 

Оригінал статті на Букнет: Йоль та Норд. Духи Зими.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"