З України намагалися вивезти примірник “Кобзаря” вартістю близько 50 тисяч доларів

З України намагалися вивезти примірник “Кобзаря” вартістю близько 50 тисяч доларів

Служба безпеки України запобігла незаконному вивезенню за кордон унікального видання “Кобзаря”, першої книги віршів Шевченка, надрукованої ще за життя поета. Про це повідомляється на сайті відомства.

За попередніми даними слідства, київський посередник намагався нелегально вивезти раритетне видання з країни на замовлення європейських клієнтів. Під час митного контролю через пункт пропуску “Ягодин” оперативники та слідчу СБУ знайшли збірник 1860 року в особистих речах кур’єра.

З України намагалися вивезти примірник "Кобзаря" вартістю близько 50 тис. доларівСБУ

За попередніми висновками експертів, вилучене видання “Кобзаря” є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора. Її вартість на аукціонах в Європі може сягати 50 тисяч доларів США. За офіційними даними, наразі в Україні залишилося лише 8 примірників такого видання, і вони є культурною та історичною цінністю для нашої країни.

З України намагалися вивезти примірник "Кобзаря" вартістю близько 50 тис. доларівСБУ

У зловмисника також виявлено понад 200 срібних монет та прикрас часів кельтської та римської культур.

Вилучений примірник “Кобзаря” та артефакти відправлять на експертизу. За її результатами правоохоронці планують повідомити фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 15 Незакінчений замах на злочинта ч. 1 ст. 201Контрабанда Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування вилучені культурні цінності можуть передати до Музейного фонду України.

Оригінал статті на Читомо: З України намагалися вивезти примірник “Кобзаря” вартістю близько 50 тисяч доларів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Полювання на нареченого та Зустріч з минулим!

Вітаю, любі читачі! 

Я до вас з чудовими новинами!

По-перше, я та моя люба співавторка Софія Чайка  продовжуємо радувати вас “полюванням на промо-коди”. Ми даруємо вам можливість знайти промик на чудову історію “Наречений

20% знижка на бестселери видавництва Фабула!

“Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса” 
У романі надзвичайно насичено змальовано життя поета на його рідній Донеччині, в оточенні друзів, педагогів і літераторів, і в концтаборі — де утримували в’язнів

Інтереси України потребують закону про ембарго на імпорт книг із РФ…

Нині знову дискутується питання про цілковите припинення або значне обмеження ввезення до України книжок із РФ, що відповідало би інтересам нашої держави, пише ukrinform.ua.

Таке переконання висловив

Українська ілюстраторка отримала золото на IJungle 2020 Illustration Awards

Українська ілюстраторка Альона Шостко стала однією із переможниць європейського конкурсу IJungle 2020 Illustration Awards. Про це повідомляється на офіційній сторінці премії у фейсбуці.

Острозькій Біблії – 440 років. У передмові Московської Біблії використали текст…

Виповнилося 440 років із часу появи Острозької Біблії – унікального видання, що справило помітний вплив не лише на розвиток української культури, а й культури інших народів, які користувалися церковносл

Перейти до блогу