З України намагалися вивезти одне з останніх прижиттєвих видань «Кобзаря»

З України намагалися вивезти одне з останніх прижиттєвих видань «Кобзаря»

В Європу спробували вивезти унікальне прижиттєве видання «Кобзаря» Тараса Шевченка, датоване 1860 роком. Про це повідомляє Служба безпеки України.

 

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів. Він найняв кур’єра, який мав вивезти раритетне видання через пункт пропуску «Ягодин».

 

Згідно з повідомленням, оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах посередника прихований від митного контролю «Кобзар» Тараса Шевченка, виданий 1860 року.

 

 

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій Шевченка і на аукціонах в Європі може коштувати від $50 тисяч. За офіційними даними, наразі в Україні залишилося лише вісім примірників такого видання.

 

Крім цього, в кур’ра вилучили понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур.

 

«Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України. Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України», – зазначили в СБУ.

 

Нагадаємо, торік у Києві вперше експонували 100-літні документи, пов’язані з родиною Франка.

Оригінал статті на Suspilne: З України намагалися вивезти одне з останніх прижиттєвих видань «Кобзаря»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Замальовка з життя

***

Відколи не стало бабусі, наш дід, поважний пенсіонер з усіх боків, почав навідувати нас щонеділі в обідню пору. Його друга дружина, чи краще сказати громадянська дружина, після того, як ввели субсидію, варила неправильний

❤️❤️❤️ “Добровільно залежна” оновлення ❤️❤️❤️

Привіт, любі читачі.

Трішки розвантаживши графік, я зрозуміла, що зможу і далі продовжувати в тому ж режимі, тож оновлення роману “Добровільно залежна” будуть щодня крім вихідних!

Гарного вечора ❤️

Улюблений жанр.

Привіт усім. Мені найбільше подобається два жанри: детективи і любовні романи. А які вам?

Новини для вас і промокоди.

Дорогі читачі,

Доброго вам недільного вечора. Дякую, що ви зі мною. Дуже ціную кожного з вас. Сьогодні маю хорошу новину.

Хочу подарувати 2  промокоди на безкоштовне читання дуже ніжної історії кохання «Вогник для

У Вас таке було?

Не рідко в мій мозок, як сніг на голову, валиться ідея книги. Я намагаюсь їх куди-небудь записати, про всяк випадок. Кожен раз: записала – забула, продовжую працювати над письмом вже викладаного роману. 

Вже більше трьох

Перейти до блогу