Меню

З тільки що прочитаного: Джон Ірвінг

Букнет З тільки що прочитаного: Джон Ірвінг

З тільки що прочитаного: Джон Ірвінг

Джон Вінслоу Ірвінг – один із провідних майстрів прози сучасної англомовної літератури, зокрема, серед його досягнень – Національна книжкова премія США за роман “Світ очима Гарпа” ( 1979) та “Оскар” за кращий сценарій ( до роману “Правила будинку сидру” у 1985 р.)

Батьки письменника розлучилися ще до його народження, і Джон Ірвінг так ніколи і не побачив свого батька. Так само і його герой Джек Бернс, популярний голівудський актор. Пошуки ним свого батька, якими починається і завершується роман, визначають усе життя Джека.

Це велика за об’ємом книга –  два томи по 400 з гаком сторінок. Але читається вона дуже легко і захоплююче. Зразу скажу – в ній багато відвертих сцен, тому дітям знайомитися з нею не рекомендувала б. Але, незважаючи на  те, що для автора немає табу в зображенні багатьох життєвих моментів, його вирізняють відсутність вульгарності та гарне почуття гумору. Читаючи книгу, в деяких місцях я реготала до сліз, а в деяких плакала уже по-справжньому.

Крім того, дізналася багато нового для себе про татуювання, церковну музику, світ кіно та ще багато таких, здавалося б, погано поєднуваних у теорії, але в реалі складених автором у чудову мозаїку деталей. У мене ця книга викликала безліч роздумів про те, наскільки наші дитячі враження, емоції і спогади впливають на подальше доросле життя, і як легко часом буває дорослим людям скалічити вразливу  дитячу психіку.

Як каже сам автор : “От у такий спосіб, помалу, піщинка за піщинкою, дорослі й крадуть у нас дитинство – а іноді й не піщинками, а відразу цілими шматками; але все одно ми проходимо через довгу низку грабунків, які в результаті складаються в одну велику втрату”…

Ну і головний герой Джек прямо вписався в наш ідеал, виведений за допомогою опитування в групі “Автори Літнет” – з почуттям гумору, цілеспрямований. зухвалий, хоробрий, зі складним минулим))

Раджу всім, хто не боїться “багато букв”, прочитати цю книгу, що вже стала класикою сучасної прози!

Оригінал статті на litnet.com: З тільки що прочитаного: Джон Ірвінг

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення