З Данте Аліг’єрі хочуть зняти вирок за корупцію, присуджений понад 700 років тому

З Данте Аліг’єрі хочуть зняти вирок за корупцію, присуджений понад 700 років тому

Нащадок Данте Аліг’єрі Італійський поет епохи Відродження, якого називають “батьком італійської літератури”. Найвідоміший твір Данте – епічна поема “Божественна комедія”розпочали кампанію з відновлення репутації середньовічного поета та зняття судового вироку через корупцію, винесеного в 1302 році.

Про це повідомляє The Guardian.

Нащадок середньовічного поета астрофізик Сперелло ді Серего Аліг’єрі та адвокат Алессандро Траверсі розпочали розслідування справи про корупцію Данте Аліг’єрі. 1302 року суд Флоренції визнав Данте винним у корупційних махінаціях під час перебування на посаді в міському магістраті та приговорив автора “Божественної комедії” до спалення на багатті.

Захисники репутації Данте Аліг’єрі вважають, що у вироку могли бути політичні мотиви. На початку 14-го століття у Флоренції вирувала політична боротьба між “білою” та “чорною” партіями, і суд та вирок Данте, який був одним з лідерів “білих”, був винесений, коли “чорні” контролювали міську владу.

Відповідно до законодавства Італії, будь-яка судова справа може бути переглянута, якщо знайдені нові докази. Терміну, який би обмежував давність справ, не існує.

“Політичне судилище та вирок у вигляді вигнання і смертної кари для мого предка є несправедливими, але ніколи не скасовувалися, як було з Галілео Галілеєм1633 року інквізиція визнала італійського науковця Галілео Галілея “запідозреним у єресі” через його твердження про устрій Сонячної системи. Судовий вирок був скасований Ватиканом у 1971 році. А тому, якщо закон це дозволяє, ми будемо добиватися перегляду справи”, – заявив Сперелло Аліг’єрі.

Перегляд справи Аліг’єрі розпочнеться на конференції в травні, у якій візьмуть участь історики, юристи та Антуін де Габріеллі, нащадок Канте де Габріеллі де Губіо – флорентійського посадовця, який виніс вирок Данте.

Оригінал статті на Читомо: З Данте Аліг’єрі хочуть зняти вирок за корупцію, присуджений понад 700 років тому

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Завершення “Вендети”. Що далі?

Привіт всім! Сьогодні хочу поділитися з вами останніми новинами і творчими планами як на Букнеті, так і поза його межами. 

1. Якщо говорити про Букнет, то перша і головна новина це, авжеж, завершення мого першого роману

Новинка “Під крилом темряви” вже завтра

Вітаю, мої любі! Ви, напевно, вже зачекалися обіцяної новинки від мене у жанрі фентезі, тому я з радістю оголошую, що початок книги “Під крилом темряви” з’явиться на порталі вже завтра! 

Всі ці дні я плідно працювала

Записки недосвідченого автора (ч.4)

Привіт усім моїм колегам та любим читачам, які терплять мою неслухняну музу) Отож поки мені не пишуться художні твори, буду писати блоги.

А сьогодні хочу підняти питання про сумнозвісний письменницький блок. Саме це явище

Візуалізація Баєровського – “Я більше не боюсь”

Вітаю вас, любі читачі та колеги!

Хочу врешті показати вам, як виглядає один з головних персонажів моєї книги “Я більше не боюсь” – Юрій Баєровський (Баєр). Ця візуалізація планувалася на суботу цього тижня, але ваші

Всим привіт

Всим привіт. Дуже дякую, що читаєте мою книгу. На жаль через деякі обставини я не можу викладати продовження, ще й муза не хоче до мене приходити. Але я буду вдячна якщо ви дасте  мені знати чи цікава вона вам. Дякую.

&nbs

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"