За що ти себе покарав

За що ти себе покарав

За що ти себе покарав

Кожен автор у своїх творах час від часу пише про хвороби. Це зрозуміло, бо описуючи життя не можливо оминути цю тему (хиба зумисне дуже старатися). Існує перелік хвороб, які частіше згадуються, є менш популярні, є взагалі такі, що оминули увагою. 

Крім хвороб ще час від часу герої травмуються, як і звичайні люди…. Але як приходить думка про те, що герой має постраждати. Когось веде доля, хтось з героїв “наривається”, а комусь варто додати трагізму.

Сьогодні пропоную для осмислення цікаву концепцію, яка хоч і не нова, проте, на мій погляд, актуальна.

І знову говоримо про Зигмунда Шломо Фрейда. Як без нього, коли говориш про психоаналіз. Фрейд займався самоаналізом і заглибившись в дитячі спогади віднайшов там цікаву річ. Він був старшим та улюбленим сином своєї матері, але вона народила другу дитину Юліуса, увага родини перемикнулася на малюка. Старший син лишився закинутим. 

Зигмунд згадує, що він ненавидів брата і мріяв про його смерть. Дитина, справді, захворіла та померла, коли Зигмунду було менш як три роки. Через свої думки він почувався винним. Йому здавалося, що його прагнення позбутися брата призвело до його смерті. 

Зрештою Зигмунд впав та зламав ногу, увага родини знову зосередилася на ньому. Сам він пізніше, звернувшись до аналізу ранніх дитячих переживань, прийшов до висновку, що таким чином (зламавши руку) він себе наказав за “погані думки про брата”.

У своїй теорії Фрейд зупиняється на ідеї, що люди часом несвідомо сприяють власному травмуванню, таким чином здійснюючи символічний акт покарання за якісь не добрі вчинки.

Є легенда, що коли хтось з численних дітей самого Фрейда приходив жалітися, що забився, чи впав, добрий татко садив його на коліна і питав: “А тепер розкажи за що ти себе покарав?”

Оригінал статті на Букнет: За що ти себе покарав

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Нарешті буктрейлер

Довго думала, як зробити цього буктрейлера. Підглянула одним оком за колегами. І ось, поспішаю вам його показати. Не засуджуйте строго, я старалася 🙂

Зимовий читацький марафон – перший тур

Доброго дня усім!

Сьогодні розпочинається перший тут Зимового читацького марафону, який триватиме до 9 грудня 2020 року.

 

У марафоні беруть участь 54 твори від 33 авторів.

 

Автор, який подав один твір, читає одну

Важливі новини!!! Нова глава!

Нагадую! Нова глава “Пристрасть Пекучого Перцю” за графіком вийде сьогодні близько 23:00. 

В ній ми разом з Марго та Яриною дізнаємося дещо неочікуване про Вікторію Ольхову!  Тож якщо цікаво приєднуйтеся до читання!! 

А

Завершив 5-й роман на Букнеті!

Шановні автори та читачі. Хочу поділитися хорошою новиною. Сьогодні я завершив 5-й роман на порталі Букнет. Він задумувався як передмова до масштабнішого твору, написаного мною у 2019 році, однак вийшов цілісним та цілком самостійним.

Леді Гага співає Ромчику на іменини)відео з Ромою)

Леді Гага співає про Ромчика, одного з головних персонажів мого роману “Час Героя”)) Спеціально на його іменини. 

За це відео дякую моїй подрузі Ані-Марії Еріш. 

Рома-рома-мааа, Рома-рома-маа, рома-рома-маа…))

Перейти до блогу