За час війни українці більше читають електронні й авдіокнижки

За час війни українці більше читають електронні й авдіокнижки

За час війни кількість людей, що надає перевагу електронним книжкам, зросла. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження в межах проєкту «Підтримка промоції читання в Україні» проведеного на замовлення ГО «Форум видавців».

В умовах війни кількість людей, що звертаються до електронних форматів книги, збільшилася.

 

Так, з 2020 року на 7% зросла частка тих, хто читає книжки в електронному форматі, і на 16% тих, хто їх слухає.

 

Найбільший приріст використання електронних форматів відзначили у категорії людей, які читають щодня. Там, у порівнянні з 2020 роком, відсоткова частка користувачів збільшилася у 2-4 рази.

 

Зазначається, що чим більше людина читає, тим імовірніше, що вона також користується електронними книжками.

 

Наприклад, серед тих, хто прочитав 5-12 книжок протягом року спостерігається збільшення читання електронних форматів: 9% у 2023 році проти 5% – у 2020 році. Серед тих, хто читає 1-4 книги на рік — зменшення: 15% у 2023 році проти 17% – у 2020 році.

 

Особливо швидко розвивається сегмент авдіокнижок, адже тут збільшується частка слухачів, як щоденних, щомісячних, так і таких, які не мають сталого графіку.

 

Так, серед людей, які за рік прослухали від 1-4 книжок відсоток збільшився до 13% у 2023 році проти 10% – у 2020 році, а для тих, хто слухав більше ніж 5-12 книг, він становить 8% у 2023 році проти 2% – у 2020 році.

 

 

Також тренд на поширення електронних форматів заторкнув і дитячу авдиторію. На 11% зросла частка дітей, які читають електронні книги (з 16% у 2020 році до 27% у 2023 році), а частка дітей, які слухають авдіокнижки, зросла удвічі (з 7% у 2020 році до 14% у 2023 році).

 

Щодо паперових книжок, то частка щоденних читачів залишається незмінною. Натомість частка тих, хто читає принаймні кілька разів на місяць або не має сталого графіку, у порівнянні з 2018-2020 роками, зменшилася.

 

Участь в опитуванні взяли 1016 дорослих респондентів, при цьому найбільша кількість респондентів була опитана в Дніпропетровській та Харківській областях, а також – у Києві. Загалом дослідження охопило мешканців усіх областей України, окрім окупованого Криму. Виконавцем дослідження виступили ТОВ «Інфо Сапієнс Інтернешнл».

 

Як повідомлялося, українська компанія АБУК потрапила до короткого списку відзнаки Лондонського книжкового ярмарку 2021 року в номінації «Аудіокнижкове видавництво року». 

 

Нагадаємо, 2020 року частка читачів електронних книжок вже збільшувалася з 11% до 54%, у порівнянні з 2014-им.

 

Чільне фото: freepik

Оригінал статті на Suspilne: За час війни українці більше читають електронні й авдіокнижки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"