За час війни українці більше читають електронні й авдіокнижки

За час війни українці більше читають електронні й авдіокнижки

За час війни кількість людей, що надає перевагу електронним книжкам, зросла. Про це свідчать результати всеукраїнського соціологічного дослідження в межах проєкту «Підтримка промоції читання в Україні» проведеного на замовлення ГО «Форум видавців».

В умовах війни кількість людей, що звертаються до електронних форматів книги, збільшилася.

 

Так, з 2020 року на 7% зросла частка тих, хто читає книжки в електронному форматі, і на 16% тих, хто їх слухає.

 

Найбільший приріст використання електронних форматів відзначили у категорії людей, які читають щодня. Там, у порівнянні з 2020 роком, відсоткова частка користувачів збільшилася у 2-4 рази.

 

Зазначається, що чим більше людина читає, тим імовірніше, що вона також користується електронними книжками.

 

Наприклад, серед тих, хто прочитав 5-12 книжок протягом року спостерігається збільшення читання електронних форматів: 9% у 2023 році проти 5% – у 2020 році. Серед тих, хто читає 1-4 книги на рік — зменшення: 15% у 2023 році проти 17% – у 2020 році.

 

Особливо швидко розвивається сегмент авдіокнижок, адже тут збільшується частка слухачів, як щоденних, щомісячних, так і таких, які не мають сталого графіку.

 

Так, серед людей, які за рік прослухали від 1-4 книжок відсоток збільшився до 13% у 2023 році проти 10% – у 2020 році, а для тих, хто слухав більше ніж 5-12 книг, він становить 8% у 2023 році проти 2% – у 2020 році.

 

 

Також тренд на поширення електронних форматів заторкнув і дитячу авдиторію. На 11% зросла частка дітей, які читають електронні книги (з 16% у 2020 році до 27% у 2023 році), а частка дітей, які слухають авдіокнижки, зросла удвічі (з 7% у 2020 році до 14% у 2023 році).

 

Щодо паперових книжок, то частка щоденних читачів залишається незмінною. Натомість частка тих, хто читає принаймні кілька разів на місяць або не має сталого графіку, у порівнянні з 2018-2020 роками, зменшилася.

 

Участь в опитуванні взяли 1016 дорослих респондентів, при цьому найбільша кількість респондентів була опитана в Дніпропетровській та Харківській областях, а також – у Києві. Загалом дослідження охопило мешканців усіх областей України, окрім окупованого Криму. Виконавцем дослідження виступили ТОВ «Інфо Сапієнс Інтернешнл».

 

Як повідомлялося, українська компанія АБУК потрапила до короткого списку відзнаки Лондонського книжкового ярмарку 2021 року в номінації «Аудіокнижкове видавництво року». 

 

Нагадаємо, 2020 року частка читачів електронних книжок вже збільшувалася з 11% до 54%, у порівнянні з 2014-им.

 

Чільне фото: freepik

Оригінал статті на Suspilne: За час війни українці більше читають електронні й авдіокнижки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"