За минулий рік вийшло понад 120 іноземних перекладів українських книжок

Попри пандемію та локдауни українські книжки все ж потрапили до іноземних читачів завдяки численним перекладам. Про це повідомляє видання Читомо.
Як зазначає Читомо, через скасування більшості міжнародних книжкових ярмарків у 2020 році Україна не змогла традиційно представити своїх авторів і видання за кордоном.
Попри це у світі вийшло понад 120 іноземних перекладів українських книжок, із них 53 стали можливими через програму підтримки перекладів Translate Ukraine від Українського інституту книги.
Лідером серед дорослих авторів (вже третій рік поспіль) залишається Сергій Жадан – за рік 8 його книжок були опубліковані іноземними мовами. Серед інших популярних за кордоном українських письменників: Олег Сенцов (6 перекладів), Софія Андрухович (4 переклади), Оксана Забужко (3 переклади) та Олеся Яремчук (3 переклади).
Найбільше перекладів торік з’явилося у США, Польщі, Чехії, Німеччині, Болгарії, Китаї, Іспанії, Греції. Також українські книжки вийшли в Аргентині, Бразилії, Чилі, Ізраїлі, Лівані та ін.
З повним переліком перекладів по країнах можна ознайомитись на сайті Читомо.
Оригінал статті на Читомо: За минулий рік вийшло понад 120 іноземних перекладів українських книжок
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.