Заява Секретаріату Національної спілки письменників України щодо переслідувань творчих організацій у…

Заява Секретаріату Національної спілки письменників України щодо переслідувань творчих організацій у…

Національна спілка письменників України висловлює категоричний протест проти подальшого згортання свободи творчості в Білорусі.

Так, 9 серпня Верховним Судом Республіки Білорусь після позначених упередженістю контрольних заходів ліквідовано Білоруський ПЕН-центр – провідну мистецьку та правозахисну інституцію, яку на теперішній час очолює лауреатка Нобелівської премії в галузі літератури Світлана Алексієвич.

Крім того, заплановано засідання в цивільній справі про ліквідацію Спілки білоруських письменників за позовом Міністерства юстиції Республіки Білорусь. З огляду на недавні слідчі дії та процесуальні рішення, що обмежують доступ до приміщень цієї авторитетної літературної організації, її представники позбавлені змоги підготуватися до судового розгляду.

Обидва судові процеси характеризуються неналежним додержанням юридичної процедури та поваги до прав усіх сторін, у зв’язку з чим набули виняткового резонансу у світі.

Занепокоєння викликає також те, що безпідставне анулювання Спілки білоруських письменників неминуче веде до знищення Товариства української літератури, яке з 2014 року діє при цій Спілці. Створене для засвідчення солідарності з українським народом в умовах російської агресії, воно проявило себе як діяльна організація білоруських інтелектуалів, котра провела низку помітних заходів і налагодила успішне функціонування білорусько-українського альманаху «Справа».

Підтверджуємо послідовну підтримку наших колег і однодумців із Білоруського ПЕН-центру, Спілки білоруських письменників, усіх незалежних митців і організацій, що з політичних причин опинилися під загрозою припинення діяльності.

Вважаємо, що дії режиму Олександра Лукашенка, спрямовані на утиски творчої спільноти, грубо порушують норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Слід наголосити: згідно з її статтею 10 кожен має право на свободу вираження поглядів, що полягає, у тому числі, в дотриманні своїх мистецьких бачень, одержанні та передачі інформації та ідей без втручання органів державної влади.

Ураховуючи викладене, Національна спілка письменників України безвідносно щодо будь-яких рішень нелегітимних державних органів Республіки Білорусь і надалі визнає правосуб’єктність Білоруського ПЕН-центру, Спілки білоруських письменників, інших творчих одиниць Білорусі, які поділяють демократичні цінності.

Ми звертаємося до Кабінету Міністрів України, урядів інших держав, українських та міжнародних правозахисних організацій із закликом підтримати відповідну позицію. Водночас сподіваємося на продовження консолідації зусиль із засудження наступу на громадянське суспільство в Білорусі, зокрема шляхом системного посилення економічних обмежувальних заходів стосовно посадових осіб і політичних діячів сусідньої держави.

Користуючись нагодою, підтверджуємо раніше констатовані гарантії щодо можливості всім білоруським незалежним літературним спільнотам реалізувати право на свободу слова і творчості в електронних і друкованих засобах масової інформації Національної спілки письменників України.

Жыве Беларусь!

Слава Україні!

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Заява Секретаріату Національної спілки письменників України щодо переслідувань творчих організацій у…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"