Заява Секретаріату Національної спілки письменників України щодо переслідувань творчих організацій у…

Заява Секретаріату Національної спілки письменників України щодо переслідувань творчих організацій у…

Національна спілка письменників України висловлює категоричний протест проти подальшого згортання свободи творчості в Білорусі.

Так, 9 серпня Верховним Судом Республіки Білорусь після позначених упередженістю контрольних заходів ліквідовано Білоруський ПЕН-центр – провідну мистецьку та правозахисну інституцію, яку на теперішній час очолює лауреатка Нобелівської премії в галузі літератури Світлана Алексієвич.

Крім того, заплановано засідання в цивільній справі про ліквідацію Спілки білоруських письменників за позовом Міністерства юстиції Республіки Білорусь. З огляду на недавні слідчі дії та процесуальні рішення, що обмежують доступ до приміщень цієї авторитетної літературної організації, її представники позбавлені змоги підготуватися до судового розгляду.

Обидва судові процеси характеризуються неналежним додержанням юридичної процедури та поваги до прав усіх сторін, у зв’язку з чим набули виняткового резонансу у світі.

Занепокоєння викликає також те, що безпідставне анулювання Спілки білоруських письменників неминуче веде до знищення Товариства української літератури, яке з 2014 року діє при цій Спілці. Створене для засвідчення солідарності з українським народом в умовах російської агресії, воно проявило себе як діяльна організація білоруських інтелектуалів, котра провела низку помітних заходів і налагодила успішне функціонування білорусько-українського альманаху «Справа».

Підтверджуємо послідовну підтримку наших колег і однодумців із Білоруського ПЕН-центру, Спілки білоруських письменників, усіх незалежних митців і організацій, що з політичних причин опинилися під загрозою припинення діяльності.

Вважаємо, що дії режиму Олександра Лукашенка, спрямовані на утиски творчої спільноти, грубо порушують норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Слід наголосити: згідно з її статтею 10 кожен має право на свободу вираження поглядів, що полягає, у тому числі, в дотриманні своїх мистецьких бачень, одержанні та передачі інформації та ідей без втручання органів державної влади.

Ураховуючи викладене, Національна спілка письменників України безвідносно щодо будь-яких рішень нелегітимних державних органів Республіки Білорусь і надалі визнає правосуб’єктність Білоруського ПЕН-центру, Спілки білоруських письменників, інших творчих одиниць Білорусі, які поділяють демократичні цінності.

Ми звертаємося до Кабінету Міністрів України, урядів інших держав, українських та міжнародних правозахисних організацій із закликом підтримати відповідну позицію. Водночас сподіваємося на продовження консолідації зусиль із засудження наступу на громадянське суспільство в Білорусі, зокрема шляхом системного посилення економічних обмежувальних заходів стосовно посадових осіб і політичних діячів сусідньої держави.

Користуючись нагодою, підтверджуємо раніше констатовані гарантії щодо можливості всім білоруським незалежним літературним спільнотам реалізувати право на свободу слова і творчості в електронних і друкованих засобах масової інформації Національної спілки письменників України.

Жыве Беларусь!

Слава Україні!

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Заява Секретаріату Національної спілки письменників України щодо переслідувань творчих організацій у…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"