Засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда затримали після акції на підтримку Стерненка

Письменника, ветерана та засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка у Києві. Про це повідомляють у соціальних мережах учасники акції.
За даними спільноти «Самозахист», Влада Сорда затримали за хуліганство. Пізніше це підтвердили й на офіційній сторінці Поліції Києва.
За фактом подій під час акції біля Офісу Президента у поліції розпочали кримінальне провадження
Подія кваліфікована як…
Опубліковано Поліція Києва Субота, 20 березня 2021 р.
Водночас у видавництві «Дім химер» зазначили, що затримували Сорда зі спини четверо силовиків у балаклавах: «Після закінчення акції #СтерненкуВолю Змій (позивний Сорда – прим.) з невеликою групою протестувальників йшов Банковою позаду групи. Свідки, що приїхали пізніше під відділок, повідомили: кілька людей у балаклавах без розпізнавальних знаків підбігли ззаду до Змія, скрутили і спакували в машину поліції».
Також у повідомленні зазначили, що у Сорда забрали одяг як речовий доказ.
Згодом біля відділку, де утримували Влада Сорда (на вул. Московській), зібрались активісти на його підтримку, після чого відбулися сутички з поліцією.
Під СІЗО після акції #СтерненкуВолю поліція б’є людей, в тому числі лежачих – є відео, ось вирізка момента удара по лежачій людині. Розкажіть ще щось про те, що фарба – це насильство. ОСЬ НАСИЛЬСТВО, ІДІОТИ. Антоненко більше 400 днів в тюрмі – ЦЕ БЛЯДЬ НАСИЛЬСТВО. pic.twitter.com/W6EUKdApn9
— пан В’ячеслав Рушник (@slavapolotence) March 20, 2021
Це не рашка і не Білорусь. Це просто зараз у Києві мусарська сволота гамселить дівчат під Печерським відділом поліції. А ви і далі жалійте будівлю pic.twitter.com/ZIqxEv8t5x
— Єврокраїна (@euroukraine) March 20, 2021
Потім затриманого письменника вивезли до ізолятора тимчасового утримання.
На сторінці видавництва «Дім химер» також повідомили, що запобіжний захід Владу Сорду мали обрати 21-го березня, але засідання суду перенесли на 22 березня. Як уточнив адвокат затриманого Дмитро Мазурок, йому інкримінують ч. 4 статті 296 (хуліганство), що передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.
Як відомо, Влад Сорд на позивний «Змій» воював на сході України близько 5 років. Служив у «Правому секторі» та ОУН, демобілізувався з 93 ОМБр. Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».
Книжка Влада Сорда «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.
Нагадаємо, у Києві у день народження активіста Сергія Стерненка, який перебуває у СІЗО, під Офісом президента пройшла акція на його підтримку. Протестувальники та протестувальниці вимагали свободи політв’язням, справжнього проведення судової реформи та справедливого правосуддя в Україні. Скандували: «Аваков чорт», «Зеленський, не мовчи» та «Свободу політв’язням».
Під час акції частина її учасників почала палити фаєри, розмальовувати будівлю Офісу президента. Вони також підпалили табличку «Президент України».
Джерела: Громадське, УП, Дім Химер, Поліція Києва
Оригінал статті на Suspilne: Засновника видавництва «Дім химер» Влада Сорда затримали після акції на підтримку Стерненка
Блог
Відомий перелік раритених книжок, які митники передали бібліотекам і музеям у 2022 роціУпродовж 2022 року митниці Держмитслужби склали 17 протоколів щодо намагань вивезти книжки та періодичні видання, а також передали 31 цінну книжку до бібліотек і музеїв. Про це повідом
Оголосили лавреатів Міжнародної премії імені Олеся Гончара 2023 рокуУ конкурсі на здобуття Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара 2023 року оголосили переможців. Про це повідомили на сайті Національної спілки письменників України.
П
Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а
Катерина Міхаліцина. Dogs of warПродовжуємо проєкт «Воєнний стан» – онлайн-антологію есеїв українських інтелектуалів та інтелектуалок про війну від Meridian Czernowitz. Сто авторів – у ста текстах – розкажуть про влас
Дві третини українців вважають неприйнятним отримувати новини з російських ЗМІМайже 70% українців вважають неприйнятним отримувати інформацію про події в Україні з російських ЗМІ. Про це свідчать результати другої хвилі опитування «Окуповані території та Росія: б
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.