Забужко до Європарламенту: Багато життів можна було б врятувати, якби ЄС і США прокинулися 8 років тому

Забужко до Європарламенту: Багато життів можна було б врятувати, якби ЄС і США прокинулися 8 років тому

8 березня, у Міжнародний день боротьби за права жінок, письменниця Оксана Забужко виступила перед Європарламентом. Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

 

У своїй промові Оксана Забужко наголосила, що завжди писала для жінок і в ім’я жінок, щоб відстоювати їхні права та боротися з дискримінацією, але вперше вона має відстоювати право жінок на життя. 

 

 «Я не можу не захоплюватися своїми жінками-колегами, які воюють разом із нашими чоловіками у ТрО, керують розподілом припасів у наших обложених містах і народжують у бомбосховищах під наглядом лікарів онлайн», — зазначила вона.

 

Письменниця наголосила, що жінки – найвразливіші у війні. 

 

«Вони мають займатися тими, хто потребує допомоги — дітьми та літніми людьми. І вони — той живий щит, який використовує Владімір Путін для того, щоб зламати український героїчний опір». Вона пояснила, що використання живого щита — дуже типово для Путіна. 

 

Забужко пригадала у своїй промові випадок, коли 8 років тому, після окупації Криму та початку війни в Луганській та Донецькій областях, на форумі європейських письменників у Берліні вона порівняла Путіна зі Сталіним та Гітлером, їй вимкнули мікрофон, а виступ потім зацензурували. 

 

«Багато життів можна було б врятувати, якби ЄС і США прокинулися вісім років тому, коли Путін вторгся в Крим. Новий Гітлер готовий продовжити там, де зупинився попередній. Я тут, щоб сказати вам як письменниця, яка знає щось про мову, що це вже війна, а не лише локальний конфлікт. Вірте Путіну, коли він заявляє про свої амбіції. Будь ласка, не бійтеся захистити небо над тими, хто бореться там, щоб звільнити Європу від цього привиду нового тоталітаризму», — наголосила письменниця.

 

Забужко запевнила, що кожна хвилина зволікання Європейського Союзу, роздумів, закривати небо чи ні, коштує «життів українців, найімовірніше, життів цивільних, життів жінок і дітей».

 

«Українки просто воюють, борються з темрявою тоталітаризму, який ось-ось пожере їхню країну, тому що Путін заявив, що України не буде, не має бути України, а це означає, що нам усім відмовляють у нашому існуванні», — зауважила письменниця.

 

Зауважимо, Забужко не є ні громадянкою ЄС, ні посадовою особою, тож її виступ перед Європарламентом — виняткова подія.

 

Послухати промову повністю мовою оригіналу та з українським синхронним перекладом можна тут.

 

Як повідомлялося, Мінкульт закликав Європейський Союз розширити санкції проти Росії у культурній та інформаційній сферах. Раніше комісія Європейського Союзу повідомила, що призупиняє співпрацю з російськими організаціями у галузі досліджень, науки та інновацій на знак підтримки України.

 

Чільне фото: European Parliament

Оригінал статті на Suspilne: Забужко до Європарламенту: Багато життів можна було б врятувати, якби ЄС і США прокинулися 8 років тому

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

О котрій годині ви сідаєте за читання?

В довоєнні часи мені вдавалося почитати тільки дорогою на- з роботи. В шкільні та студентські роки читати вдавалося і вдома, і на навчанні, хоч щодня і щогодини (мабуть, частково, це через дефіцит друзів). Зараз, хоча

Види фентезі. Короткий огляд. Класичне Літрпг

Доброго ранку, дорогі читачі. Сьогодні у нас піджанр з якого власне і почався сам жанр (так, вийшов каламбур і все ж таки вважаю, що цей вид варто виділити окремо).

Класичне ЛітРпг

Головні умови:

1. герой точно знає, що

Знижка -25% + новини

Слава Україні!

Сьогодні діє знижка -25% на даний роман!

У тексті є:мажор, студенти гумор, незаймана героїня

Анотація до книги “Моє очкасте нещастя”

Все почалося з того, що мені час від часу доводиться бути феєю

Пропоную прочитати дану інформацію.

Сьогодні діє знижка на книгу – “Я буду зверху. Ти не проти?”

  Я буду зверху. Ти не проти?

Я вагітна від мого викладача. Від чоловіка, який викинув мене зі свого життя. Розтоптав.
Я навчилася жити без нього. Навчилася

Марія Морозенко. З Україною в серці

Бринить у кожнім серці Україна,Як промінь сонця в росяних стежках. Вдивляється у світ очима сина,Колоситься духмяно у стіжках.Гаями шелестить і вітровієм, Цвітінням саду, щебетом гаїв.Тремтить сльозою ч

Перейти до блогу

Нові автори

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Перейти до "Нові автори"