Жанрові питання: Горор

Жанрові питання: Горор

Жанрові питання: Горор

____________________________

Чи відомо вам як багато жанрів та піджанрів існує у сучасній літератури? Справді, їх неймовірна кількість! Існують цілі класифікатори жанрів. що змінюються від країни в країну, та слугують єдиній меті — комерційно визначити на яку поличку ставити книгу (ну майже)). Ще це подобається читачам.

Я пропоную в коротеньких дописах розглянути деякі найпопулярніші з жанрів та піджанрів, з прикладами в літературі (та кіно). Щоб краще розуміти який твір куди ставити тут на Букнеті також. 

Отож, я почну з найлюбішого мені жанру… Горору!

Привиди, демони, упирі, перевертні, маніяки — так-так, то все незмінні складові доброго жахастика.

Жахи народилися з міфів та фольклорів. Спробуйте почитати шумерську легенду про створення світу і ви зрозумієте, що я маю на увазі. Або казки в їх первинному вигляді. Повірте мені, у своїй оригінальній формі казки доволі страшні. Чудовиська які породили перші боги – чим вам не класичні монстри та химери горору?!

Історії про вампірів та відьом старі, як цей світ. Це лише назви цих істот змінюються, а суть лишається однаковою. Люди завжди чогось боялися, а ще люди обожнюють лякати!

Ось чому навіть у звичайних романах не жанру горор радять додавати елементи горору. Адже страх – то могутній інстинкт! Навіть філософи бавилися жахалками. 

Розповіді про перевертні були популярними в середньовічній французькій літературі. 

У 18 столітті спостерігався поступовий розвиток романтизму та готичного жанру жахів. 

З розвитком кіноіндустрії жахи отримали великого поширення та завоювали серця фанатів.

Я особисто раджу переглянути такі стрічки, як “Сайлент Хілл” (1 частина), “Дзвінок” (увага, дуже лячно) чи “Прокляття Анабель”. Є дуже багато гарних жахів.

Дуже полюбляють жахи ігрова індустрія. Для прикладу гра “Last of us”, де розповідається про виживання людства після зомбі апокаліпсису. Гра справді дуже гарна та емоційна. 

Дуже часто в жахах присутні надприродні істоти та чудовиська (однак це не є обов’язковою умовою!)

Вік готичного романізму жахи отримали багатий спадок, історії про привидів та вампірів досі збуджують нашу уяву.

Проте останнім часом активно розвиваються такі піджанри жахів як

+ космічні жахи (як не дивно, фундатором є Лавкрафт та його Великі Древні. Десь поряд є незвідані давні істоти, що вороже ставляться до людства, а людству треба якось вижити. Це може здатися дивним, та останні сезони Експансія (серіал за мотивами романів) теж можна віднести частково сюди! Почитайте останні книги – дізнаєтесь чому.

+ Біожахи – все, що стосується заборонених дослідів над людським тілом.

+ Психологічні жахи – певна психічна хвороба перетворює життя героя на жах.

+ Паранормальне (так-так, це піджанр!) 

+ Splatterpunk – ще один піджанр виник у 1980-х роках, відрізняється поміж інших жанрів та піджанрів своєю графічністю, часто кривавою, темою насильства морального та фізичного. 

Цікаво, що саме цей піджанр почався як бунтарський рух проти класичних жахів, а завершилася тим, що став одним із піджанрів жахів. 

А що ж там з Паранормальними істотами? Як не дивно, зазвичай їх вважають частиною піджанру Паранормальне (іноді містика в її класичному визначені).

Якщо ви не знаєте з чого почати знайомство з Жахами та не зіпсувати враження  – раджу знайти й почитати книги короля жахів.

Резюмуємо:

+Жахи це окремий жанр, що існує стільки, скільки людство себе пам’ятає.

+Жахи народилися з готики.

+ Тут відбувається щось страшне і в результаті головні герої дуже рідко виживають

+Тут відбувається щось протиприродне

+ Наявність чудовиськ, від класичних упирів до Давніх богів

+ Тут можуть бігати маніяки й бути криваві сцени насильства

+Тут трапляються хепіенди дуже зрідка та навіть гумор (часто він чорний)

+ Наявність паранормального не є обов’язковою складовою жахів!

+Сучасні жахи народилися з готичного роману мають підвиди ще більш химерні

+ Жахи корисні для психіки! Вони вчать нашу свідомість реагувати на стрес та не боятися (як не дивно це звучить)

+ Жахи мають вікові обмеження!

 

На цьому все! До наступного жанру! 

Оригінал статті на Букнет: Жанрові питання: Горор

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

За нас, прекрасних!

Вітаю всіх дівчат і жінок з сьогоднішнім днем!

Хай свято й визнання буде кожного дня. Але щодо радикального фемінізму, займуся самоцитуванням: “боротьба за права іноді перетворюється на нав’язливу ідею, а то й справжню

Вітаю зі святом!!!

Любі, дівчатка! Я хочу привітати вас зі святом 8 березня. І в цей день хочу вам побажати, щоб ми були щасливими, залишалися завжди красивими, коханими, і щоб кожна із нас отримала свій подаруночок. ВІТАЮ!!!❤️❤️❤️

“Своя Кров” близько…

Аскер відчуває її…вже скоро закінчення мандрівки. Гайда !

https://booknet.com/uk/book/svoya-krov-b307863

З 8 березня! Паперова книжечка+фото)))

Весна — пора кохання. Подаруйте собі або своїм близьким трішечки тепла і кохання у вигляді цікавої та красивої любовної збірочки «Бо кохаю…», в яких є моє оповідання “Кохання з першого войсу”) 

Всі, кому

Хто там святкує?

Привіт усім, хто таки зазирнув на Букнет!
Помітила, що сьогодні статистика надзвичайно сумна – переглядів малувато, то й блоги майже не оновлюються) То ж, це означає одне – сьогодні читачам точно не до книжок) Може, воно й на

Перейти до блогу

Нові автори

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng

Tadeй Кількість робіт: 8 Ruslan Barkalov Кількість робіт: 7 AnRе Кількість робіт: 5 Володимир Віхляєв

Віхляєв Володимир Вікторович народився 23 червня 1986 року в смт. Приазовське Приазовського району Запорізької області. Проживає в місті Запоріжжя. Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національної асоціації адвокатів України, Спілки адвокатів України, Науково-експертної ради Асоціації адвокатів України. Академік Міжнародної літературно-мистецької академії України Магістр права та менеджменту […]

Перейти до "Нові автори"