Жадан та європейські письменники – гості Міжнародного літературного фестивалю в Одесі

Жадан та європейські письменники – гості Міжнародного літературного фестивалю в Одесі

22 вересня Одеса розпочався восьмий міжнародний літературний фестиваль. Цьогоріч він присвячений 30-річчю Незалежності України, а також вперше проходить у співпраці з театром.

Відвідувачі почують 32 авторів із 10 країн, зокрема відомих у всьому світі гостей: Лукаса Берфусса (Швейцарія), Юдіт Герман  (Німеччина), Ангеліку Фрейтас (Бразилія), Людмилу Уліцьку (Росія), Софі Оксанен (Фінляндія) та Івонн Адгіамбо Овур  (Кенія).

Оскільки цьогорічний фестиваль присвячено 30-річчю Незалежності України, – українські автори читатимуть прозові та віршовані тексти, які зображують життя України  за ці роки та діляться своїми літературними очікуваннями майбутнього.

Цього року започатковується співпраця з Одеським академічним українським музично-драматичним театром ім. В. Василька, і швейцарський драматург Лукас Берфус проведе семінар для акторів та режисерів за мотивами своєї п’єси “Сексуальні неврози наших батьків”.

Також на фестивалі виступить Сергій Жадан зі своїм гуртом “Жадан і собаки”, який виконає нові тексти у літературному концерті. Шість авторів з Німеччини будуть представлені у програмі “Література для дітей та молоді” в школах Одеси, в читаннях візмуть участь актори театру.

Крім того, відбудеться прем’єра вистави “Виродок” за мотивами п’єси Маріуса фон Майєнбурга, а також показ вистави Norway.Today за п’єсою Ігоря Бауршима. Заплановані й інші події.

Що відомо

  • Фестиваль триває з 22 до 26 вересня.
  • Подія відбувається у співпраці з німецьким культурним фондом  Allianzkultur Stiftung, за фінансової підтримки УКФ та фонду EVZ (foundation remembrance responsibility future), фондів Jan Michalski (Швейцарія) та Prohelvetia (Швейцарія).

Оригінал статті на Читомо: Жадан та європейські письменники – гості Міжнародного літературного фестивалю в Одесі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"