Екзамен!

Екзамен!

Екзамен!

Вітаю любі читачі!

На екзамені будь складні запитання і не менш цікаві відповіді головної героїні книги «Вільна. Грані життя». Про: лікувальні, магічні трави, про нечисть, живність лісу і не тільки!

“ВІЛЬНА. ГРАНІ ЖИТТЯ”

***

“— Пізніше розповів… А зараз тема – «полинь». Полинь — друга по силі трава, та її зараз застосовують вкрай рідко. Вона проганяє нечисть водного походження. Її шалено бояться русалки, і в русальний тиждень, для захисту від підступів русалок, полинь розвішують в будинках, або на подвір’ях палять багаття з додавання полину…

Я взяла до рук полин, піднесла до обличчя, вдихнула аромат, потім відкусила малесенький шматочок листочка і скривилась. Справді – дуже гіркий.

— На сьогодні достатньо. А завтра на тебе чекатиме невеличкий екзамен! Тому готуйся.

— Екзамен? Бабусю, ти жартуєш? Я… Я і так маю багато вчитись, скоро іспити в школі, від яких залежить так багато…

Я вже навіть вибрала свою професію, і навіть мама погодилась, ми дійшли компромісу. Я вступатиму в юридичний інститут, а потім на четвертому курсі оберу напрям криміналіста… І в майбутньому, хочу допомагати розслідувати загадкові та дивні справи.

— Так, саме екзамен. А що ти думала? Бути дріадою й захисницею лісу не так-то просто. Це дуже відповідально. І вірно Лісо говорить: Неукам тут, — бабуся обвела ліс довкола нас руками, — Не місце.

Наступила пауза. Така незручна й багатообіцяюча, бо здається мій терпець зараз лопне і я вискажу бабусі, а заодно й Лісо, що заглядає з-за дерева, все, що думаю. «Все буде добре» — казали вони! «Ти все вивчиш, то зовсім не складно». А тепер грозять екзаменом і неуком називають… Як це розуміти?

— Це все для твого ж добра! Повір мені, я хочу тебе підготувати до зустрічі з Верховною дріадою, перед якою ти складатимеш уже справжній екзамен.

І якщо складеш, то вона прийме тебе у магічний Ковен. Там ти знайдеш не тільки подруг, таких як ти, підтримку, допомогу, а і магічну силу. І звісно, тебе посвятять не тільки в таємниці нашого роду й землі… Ще ти будеш зобов’язана дотримуватись правил, які є єдині та обов’язкові для всіх. Перше з них, – це допомагати невинним, захищати їх від магічних істот. Друге правило, – це нікому, ніколи не розповідати хто ти! І що магія існує!

Від почутого я похитнулась… Мої очі, мабуть, вийшли з орбіт, а гнівний крик застряг у горлі.

— Бабуню! А ти не могла мені про це швидше сказати?

Моєму гніву не було кінця… Який ще Магічний Ковен? Які ще дріади з правилами?

— Не хотіла вивалювати на тебе усю інформацію одразу. Повір, це для твого ж добра.

— Але екзамен… А якщо я не готова?

— А це завтра ми якраз й перевіримо. ”

 

 

Оригінал статті на Букнет: Екзамен!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"