Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Додаток для коротких відео TikTok став причиною несподіваного зльоту продажів книг в англомовних країнах. Все завдяки дівчатам-тіктокеркам, які діляться на платформі враженнями щодо прочитаних книг під хештегом #BookTok. Про новий тренд розповідає The New York Times.

Тіктокерки вдаються до різних стратегій: одні роблять короткі презентації прочитаних книг; інші знімають себе в процесі читання; треті розповідають про емоції, які викликала у них книга; четверті плачуть на камеру, якщо фінал історії виявився дуже сумним.

За словами директорки з формування асортименту мережі книжкових магазинів Barnes & Noble Шеннон Девітт, блогерки не бояться бути щирими та не ховають емоції. Це чіпляє інших користувачів і призводить до створення цілої низки коротких роликів. “Ми не бачили таких божевільних продажів – я маю на увазі десятки тисяч примірників на місяць – від жодної іншої медіаплатформи”, – розповідає Девітт.

Видавці та навіть окремі автори почали надсилати найбільш популярним тіктокеркам безплатні екземпляри своїх книг з проханням розповісти про них або навіть пропозиції про проведення рекламної кампанії на комерційній основі.

Увагу користувачів хештегу #BookTok привертають не тільки новинки, але й класика і твори, пік популярності яких пройшов кілька років тому. Так, роман Мадлен Міллер “Пісня Ахілла” (The Song of Achilles) вийшов у 2012 році та був тепло сприйнятий читачами. Проте бестселером книга стала після того, як 8 серпня минулого року користувачка з Лос-Анджелеса написала, що “ця книга змусить вас розплакатися”. Вже 9 серпня був зафіксований сплеск його продажів. Відео переглянули понад 6 млн разів.

До нього приєдналися й інші тіктокерки. Так, 20-річна @aymansbooks опублікувала короткий ролик: спочатку вона показує обкладинку книги, потім вона ж ридає в камеру і відкидає книгу, а напис на екрані свідчить: “І ось я закінчила її читати (драматичні крики та ридання)”. Наразі “Пісня Ахілла” розходиться у США по 10 тис. примірників на тиждень – книга стала третьою в списку бестселерів в Нью-Йорку.

Сервіс для створення і перегляду коротких відеороликів TikTok була запущена китайською компанією “ByteDance” у 2018 році та відтоді набув широкої популярності. Сьогодні додаток налічує близько 1 млрд користувачів зі 150 країн. За межами Китаю понад половини користувачів ще не досягли 24 років.

Оригінал статті на Читомо: Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"