Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Додаток для коротких відео TikTok став причиною несподіваного зльоту продажів книг в англомовних країнах. Все завдяки дівчатам-тіктокеркам, які діляться на платформі враженнями щодо прочитаних книг під хештегом #BookTok. Про новий тренд розповідає The New York Times.

Тіктокерки вдаються до різних стратегій: одні роблять короткі презентації прочитаних книг; інші знімають себе в процесі читання; треті розповідають про емоції, які викликала у них книга; четверті плачуть на камеру, якщо фінал історії виявився дуже сумним.

За словами директорки з формування асортименту мережі книжкових магазинів Barnes & Noble Шеннон Девітт, блогерки не бояться бути щирими та не ховають емоції. Це чіпляє інших користувачів і призводить до створення цілої низки коротких роликів. “Ми не бачили таких божевільних продажів – я маю на увазі десятки тисяч примірників на місяць – від жодної іншої медіаплатформи”, – розповідає Девітт.

Видавці та навіть окремі автори почали надсилати найбільш популярним тіктокеркам безплатні екземпляри своїх книг з проханням розповісти про них або навіть пропозиції про проведення рекламної кампанії на комерційній основі.

Увагу користувачів хештегу #BookTok привертають не тільки новинки, але й класика і твори, пік популярності яких пройшов кілька років тому. Так, роман Мадлен Міллер “Пісня Ахілла” (The Song of Achilles) вийшов у 2012 році та був тепло сприйнятий читачами. Проте бестселером книга стала після того, як 8 серпня минулого року користувачка з Лос-Анджелеса написала, що “ця книга змусить вас розплакатися”. Вже 9 серпня був зафіксований сплеск його продажів. Відео переглянули понад 6 млн разів.

До нього приєдналися й інші тіктокерки. Так, 20-річна @aymansbooks опублікувала короткий ролик: спочатку вона показує обкладинку книги, потім вона ж ридає в камеру і відкидає книгу, а напис на екрані свідчить: “І ось я закінчила її читати (драматичні крики та ридання)”. Наразі “Пісня Ахілла” розходиться у США по 10 тис. примірників на тиждень – книга стала третьою в списку бестселерів в Нью-Йорку.

Сервіс для створення і перегляду коротких відеороликів TikTok була запущена китайською компанією “ByteDance” у 2018 році та відтоді набув широкої популярності. Сьогодні додаток налічує близько 1 млрд користувачів зі 150 країн. За межами Китаю понад половини користувачів ще не досягли 24 років.

Оригінал статті на Читомо: Дівчата-тіктокерки запустили тренд #BookTok, що призвело до зростання книжкових продажів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Подарунок для любителів містики й фантастики!

Всім привіт!

Кажуть, самореклама в блогах  не приносить плюсик у карму… і все ж наважуся трохи поспамити.

До Букнету дісталася аж увечері, тому до завершення дії знижки на мій роман “Завтра буде вчора”

Новинка is coming)))

Вже з 21 квітня починаю викладку дуже особливої для мене книги – “Зайві”. Вперше спробую розповідати історію від перших осіб.

Яскраві емоційні гойдалки гарантую ❤️
 

Анотація:

Коли омріяне щастя виявляється

Шикарні обкладинки за низькими цінами

Всім привіт! Довго я тут не з’являлася і завітала до вас із файнюткими обкладинками для книг! Ті, хто раніше зі мною співпрацював знають, що я робила безкоштовно, але тепер наважилася цим заробляти. Все ж витрачаю на цю роботу

У Франківському драмтеатрі готують прем’єру за мотивами творів Франца Кафки

В Івано-Франківському національному музично-драматичному театрі імені Івана Франка покажуть інсценізацію творів письменника Франца Кафки. Над виставою працювали трохи більше чотирьох місяців, розповів режисер

Знижка 30% на книгу “Дочка Грішника”!!!))))))

Жанр: СЛР; Жіночий роман.

Тільки сьогодні знижка 30%)))

 

Анотація:

Чи могла я уявити, що моє спокійне та щасливе життя це — ілюзія? Ні… Такого навіть і уявити не можна. Зразкова сім’я, зразкові батьки й донька,

Перейти до блогу

Нові автори

Олена Скуловатова

Скуловатова Олена мешкає в селі Путрівка, на Київщині. Автор дитячих та дорослих творів, публіцистики та понад шістдесяти наукових праць з психології. Переможниця I літературного конкурсу імені Івана Дубинця (2021), фіналістка першого всеукраїнського літературного конкурсу "#Рак_боятися_не_можна", в номінації "Проза" (2020), переможниця Літературного інтернет-конкурсу "Незвичне, невідоме, небувале", номінація "Проза" (2020). ФБ: elena.skulovatova Інстаграм: skulovatovaelena Ютюб: https://www.youtube.com/channel/UC1vJaDHmbiF5DJzODfyp8gw Особистий […]

Хелен Соул

Псевдонім Хелен Соул. Мешкає у місті Кропивницький. Пише твори для дорослих та підлітків. Переможниця у конкурсі оповідань соціального спрямування на електронному порталі Букнет від компанії Avitarart з твором “Зірка з неба”. Переможниця конкурсу в номінації романи від видавництва Кондор. Дебютний роман “Викрадач мого повітря” вийде друком у 2021 році. Посилання на сторінку фейсбук: writerHelenSoul

Катерина Холод

Катерина Холод. Мешкає в м. Ірпінь. Пише твори для дорослих та дітей. Лауреатка IV премії «Смолоскипа» (2019, 2020). Переможниця конкурсів Open World (2020), «Тріада часу» (2019), «Смарагдові вітрила» (2021) та конкурсу ім. Герася Соколенка (2020). Фіналістка конкурсу «Як тебе не любити…» (спецвідзнака «Коронації слова») (2020). Фіналістка конкурсу ім. Григора Тютюнника (2020), «Золотої лози» (2020), «Шодуарівської […]

Анатолій Хільченко

Анатолій Хільченко. Народився на Полтавщині 1979 року. Навчався у Київській духовній семінарії та академії. Працював у релігійних та навколоцерковних громадських організаціях. Священник Української Православної Церкви. сторінка в Букнет: https://booknet.com/uk/anatoli-xlchenko-u5561052 Сторінка у мережі ФБ: https://www.facebook.com/presviter.anatoly/ Ютуб-канал: https://www.youtube.com/channel/UCaAjutYWJOdPdHaNCJU28ng Група “Інститут прикладної теології”

Tadeй Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"