«Думками в юність повертаюсь» – вийшла друком перша частина дилогії Олени…

«Думками в юність повертаюсь» – вийшла друком перша частина дилогії Олени…

Наша краянка Олена Рутецька – авторка 5 поетичних збірок («Великдень», «Рути цвіт», «Барви життя», «Я з вами не розминулася», «Онучата–маківчата») та 4 прозових (Між двох світів», « Я – син землі, де колисала ненька», «Життєві спалахи», «Думками в юність повертаюсь»). Про це пише tenews.org.ua.

Нещодавно її творча скарбничка поповнилася ще одним виданням, на цей раз – мемуарним. Це перша частина дилогії. Побутує думка, що мемуаристику мають писати тільки відомі класики. Хочу зруйнувати цей міф. Ділитися набутим життєвим досвідом украй необхідно хоча б тому, що він (досвід) у кожного свій і неповторний. Тому може знадобитися не лише для вузького родинного кола, а й для тих, із ким «головному персонажу» доводиться (чи доводилося) спілкуватися у повсякденному житті. Як от у випадку пані Олени, адже за фахом (у минулому) вона вчителька української мови і літератури. Тож можна уявити, скільки учнів було впродовж професійного життя на її педагогічній ниві. Чималенько! Кому-кому, а їм із радістю захочеться ознайомитися зі спогадами своєї вчительки, аби через «крила» пам’яті сягнути проминулих сонячних вершин шкільної пори, зрештою, дитинства. А що вже казати про онуків та правнуків!

Після закінчення філологічного факультету Чернівецького державного університету, працювала на Буковині. Згодом повернулася на маленьку батьківщину – Збаражчину. Рідна земля спонукала до щемливих спогадів. Так виник задум про написання книги «Думками в юність повертаюсь». У післямові до неї членкиня НСЖУ Валентина Лучак-Богдан ділиться враженнями від прочитаного: «Тут ідеться про дитячі, шкільні та студентські роки письменниці, якій довелось жити не лише на зламі століть, а й на межі різних епох. Тим то й вартісна вона з погляду пізнання історичного минулого, традицій українського народу, його коріння. Через призму дитячого світосприйняття авторка знайомить нас із життям мешканців рідного села Красносільці, що на Тернопіллі. Розповіді від першої особи творять той незримий місток між душею оповідача і читача. Книга має цінність як для теперішнього, так і для майбутніх поколінь». Пізнавальними й цікавими є всі розділи, але особливо – «Родинні історії», «Спомини у  світлинах». Уражає історія дядька Олени Рутецької – Іллі, якого під час війни забрали німці разом з іншими ровесниками. Про те, що довелось йому пережити і як він згодом опинився у Канаді, ідеться у книжці пані Олени « Я – син землі, де колисала ненька», яка вийшла друком 2019 року. Це був справжній меценат, який допомагав біднішим школярам Збаразької ЗОШ №1, красносільській церкві. Ще й досі у різних містах їздять автомобілі швидкої допомоги з кленом-емблемою, куплені за його гроші. Перед смертю він заповів допомогу рідній школі для преміювання найуспішніших учнів з української мови та історії України. На святі останнього дзвоника та на випускному Олена Рутецька вручає їх від фонду родини Іллі Яремчука.

Олена Рутецька — лавреатка  педагогічної премії ім. О. Поповича та літературної премії ім. О. Кобилянської. Активна учасниця обласного літературного об’єднання при Тернопільській обласній організації НСПУ та у Збаражу. Авторка низки наукових літературознавчих статей.

Валентина Семеняк

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Думками в юність повертаюсь» – вийшла друком перша частина дилогії Олени…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"