Драма, поезія, рок’н’рол – в Авдіївці готують мистецький фестиваль

Драма, поезія, рок’н’рол – в Авдіївці готують мистецький фестиваль

8 та 9 жовтня в Авдіївці відбудеться літературно-драматично-музичний захід Авдіївка. Фестиваль мистецтв. Про це повідомила організаторка Євгенія Васильєва.

Фестиваль цьогоріч проводиться вчетверте. Місто Авдіївка знаходиться на лінії розмежування, але не помирає, у тому числі і завдяки молоді, яка прагне до самовираження та творчої самореалізації. Фокусна тема цього року — “Культура партнерства”.

Гостями авдіївського фестивалю стануть письменники, музиканти, художники, зокрема Вікторія Амеліна, Сергій Жадан, Анжеліка Рудницька, Олександр Бритцев, Мирослав Кувалдін, Юрій Пітчук.

На фестивалі відбудеться конкурс кавер-версій пісень українських гуртів. На переможців чекають як грошові винагороди, так і можливість виступити на одній сцені із хедлайнерами фестивалю − гуртами Жадан і Собаки та The ВЙО. Із деталями участі у конкурсі можна ознайомитися на офіційній сторінці фестивалю.

“Фестиваль − це натхнення для нас як організаторів, для молоді, яка щороку питає, коли фестиваль, чи можна буде поволонтерити, що вони мають бажання виступити на денній або вечірній сцені. Фестиваль − це простір для спілкування, взаємодії та культурного розвитку. Митці та музиканти, що приїжджають до нас, отримують справжнє задоволення від спілкування та спільної роботи з підлітками. І повертаються до нас знову. Ми бачимо, що Авдіївка ФМ допоміг змінити сприйняття Авдіївки, відчути її як магніт для освітньо-культурних подій, іноді навіть експериментів. Це стало для багатьох невід’ємним у місті”, − пояснила Євгенія Васильєва.

Усі локації організатори об’єднують у єдиний маршрут, який можна пройти повністю або долучитись на одну з точок. Кожна з них презентуватиме історію фестивалю, людей та організацій, які створюють його вже четвертий рік поспіль.

  • 8 жовтня буде презентована поетично-театральна вистава від молодіжного Новобахмутівського сільського клубу-театру на вірші Сергія Жадана “Історії про любов”.
  • 9 жовтня протягом дня на гостей чекають зустрічі з письменниками, лекції від митців та громадських діячів, які спробують відкрити вуличне мистецтво під новим кутом і звернуть увагу на мистецтво неформального розвитку. Також будуть майстер-класи для дітей та дорослих, виставки.
  • Увечері о 17:00 на головній сцені фестивалю на бульварі Шевченка відбудеться виступ гуртів, які перемогли у конкурсі кавер-версій. Після них на сцені фесту виступлять гурти Жадан і Собаки та The ВЙО.

Фестиваль “Авдіївка ФМ” у цьому році не має фінансування від міжнародних партнерів і реалізується за рахунок ресурсів ГО “Сила ідей”, яка займається мистецькими та освітніми проєктами в місті, Авдіївської міської ВЦА, Благодійного фонду Сергія Жадана і друзів Фестивалю.

Що відомо

Авдіївка – місто, розташоване за 13 км від Донецька. Це одне з найстаріших поселень Донеччини, яке 11 вересня відзначило 243 річницю свого заснування. Наразі місто знаходиться на лінії розмежування і зазнало значного руйнування за час російсько-української війни на сході України.

Нагадаємо, у травні в Старобільську Луганської області відбувся фестиваль «Зі Сходу до Заходу».

Оригінал статті на Читомо: Драма, поезія, рок’н’рол – в Авдіївці готують мистецький фестиваль

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Професори провідних ВНЗ світу збирають на систему «Безпечне небо» для України

Один з амбасадорів фандрейзингової платформи UNITED24 Тімоті Снайдер разом з чотирма колегами-професорами з різних університетів проводить збір коштів на систему ідентифікації повітряни

У Києві вітрини закликають слухати реґі-альбом на вірші Григорія Сковороди

Маркетплейс українських брендів «Всі. Свої»  разом із Харківським літературним музеєм презентували вітрини до дня народження українського мислителя Григорія Сковороди. Про це Читомо пов

Найкращі дитячі книжки 2023 року за версіями літературних критиків і читачів

2023 рік у дитячій літературі направду здивував: попри найпесимістичніші економічні прогнози та не найкращу статистику, галузь раптово зміцніла в інших аспектах. У чому саме та на які к

Американський словник назвав головне слово 2023 року

Укладачі американського словника Merriam Webster обрали головним словом 2023 року «автентичний» (authentic). Про це повідомили на сайті словника.
«Це термін про те, що ми думаємо, пишем

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"